کد خبر 75909

سخن‌گوی ایر ایندیا اعلام کرد

مقامات هندی از شرکت های هواپیمایی هند خواستند احتیاط زیادی هنگام پرواز در حریم هوایی ایران انجام دهند و در حد امکان از پرواز بر فراز آسمان این کشور خودداری کنند.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از روزنامه « نیودهلی»، هند از شرکت های هواپیمایی خواست به دلیل متشنج شدن اوضاع در منطقه از پرواز بر فراز ایران خودداری کنند. این توصیه به دلیل متشنج شدن روابط تهران و واشنگتن  در رابطه با ترور ژنرال قاسم سلیمانی مطرح شده است.

سخنگوی «ایر ایندیا» گفت: «از ما خواستند احتیاط کنیم. ما اوضاع را پیگیری می‌کنیم اما هنوز تغییری در مسیر پروازها رخ نداده است و همچنان به پرواز بر فراز ایران ادامه می‌دهیم.»

پروازهای زیادی از هند به اروپا و امریکا از طریق حریم هوایی ایران انجام می‌شود که با دورزدن ایران، باعث افزایش ساعت پرواز و گران شدن بلیت ها خواهد شد.

پیش‌تر وزارت خارجه هند طرفین را به خویشتن‌داری فراخواند و اعلامیه محتاطانه‌ای صادر کرد که نام سلیمانی در آن ذکر نشده بود: «متوجه شدیم که یک مقام عالی‌رتبه ایرانی توسط امریکا کشته شده است.  ما نگران افزایش تنش در جهان هستیم و صلح، ثبات و امنیت در این منطقه اهمیت زیادی برای هند دارد.  جلوگیری از تنش بیشتر اهمیت حیاتی دارد. هند خواهان آن است که طرفین خویشتن‌داری از خود نشان دهند.»

منبع: اسپوتنیک

 

ارسال نظر

تازه ها