کد خبر 67695

انتشار گزارش سوددهی برخی شرکت‌های بزرگ آمریکایی از جمله آمازون و مایکروسافت و همچنین خوشبینی نسبت به پیشرفت مذاکرات آمریکا و چین شاخص‌های آمریکا را مثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای سهام آمریکا روز دوشنبه را صعودی سپری کردند که مهمترین دلیل آن انتشار گزارش سوددهی برخی شرکت‌های بزرگ از جمله آمازون و مایکروسافت بود.

همچنین خوشبینی نسبت به پیشرفت مذاکرات بین آمریکا و چین یکی از دلایلی بود که شاخص‌های سهام آمریکا واکنش مثبتی به آن نشان دادند.

«لری کادلو» مشاور اقتصادی کاخ سفید در سخنانی در مصاحبه با «فاکس بیزنس» گفت در صورتی که مذاکرات بین آمریکا و چین خوب پیش برود احتمالا تعرفه‌های سپتامبر علیه این کشور برداشته خواهد شد.

در همین راستا میانگین صنعتی داوجونز 57 واحد معادل 0/21 رشد کرد و شاخص S & P 500 نیز 0/6 درصد افزایش یافت و شاخص نزدک کامپوزیت با 73 واحد معادل 0/91 درصد روندی صعودی در پیش گرفت.

1234

همچنین قیمت طلا حدود 1.5 دلار رشد کرد که معادل 0/09 درصد است و اکنون هر اونس طلا به قیمت 1489 دلار و 60 سنت خرید و فروش می‌شود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز همچنان در یک روند نزولی دوباره 10 سنت کاهش یافت و به 53 دلار و 21 سنت رسید.  

نرخ بازدهی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا 0/008 کاهش یافت که نشان‌دهنده عدم تغییر در نرخ بازدهی اوراق خزانه بلندمدت آمریکاست. از طرف دیگر در بازار معاملات ارزی نرخ دلار در برابر یورو نیز افزایش یافت و اکنون هر یورو در بازار معاملات فارکس معادل 1.1145 دلار معامله می‌شود.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها