کد خبر 53398

وال‌مارت، تارگت و بیش از ۶۰۰ شرکت آمریکایی دیگر، در نامه‌ای از ترامپ خواستند تا اختلافات تجاری با چین را حل‌وفصل کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  وال‌مارت، تارگت و بیش از ۶۰۰ شرکت آمریکایی دیگر، در نامه‌ای از رئیس‌جمهور ترامپ خواستند تا اختلافات تجاری با چین را حل‌وفصل کنند. آنها گفتند که تعرفه‌ها به شرکت‌ها و مصرف‌کننده‌های آمریکایی آسیب می‌زند.

این نامه، جدیدترین مورد از نامه‌های بسیاری از این نوع است که توسط کمپین «تعرفه‌ها به وطن آسیب می‌زند»، برای دولت ترامپ ارسال شده است. این کمپین مورد حمایت بیش از ۱۵۰ گروه تجاری است که نماینده صنایع کشاورزی، تولید، خرده‌فروشی و تکنولوژی آمریکا هستند.

اهمیت این نامه از آن جهت بیشتر است که تنش‌های تجاری آمریکا و چین درحال افزایش است و این نامه درست قبل از دیدار احتمالی رییس‌جمهورهای دوکشور، در حاشیه اجلاس ۲۸-۲۹ ژوئن گروه جی ۲۰، در اوساکای ژاپن، ارسال شده است.

ترامپ گفته است می‌خواهد با شی جین‌پینگ در این اجلاس دیدار کند و پس از آن تصمیم خواهد گرفت که آیا تعرفه‌های واردات را به کل واردات چین تعمیم بدهد یا خیر؟

در این نامه جدید آمده است: ما همچنان در مورد افزایش تنش‌ها، با بالا بردن متقابل تعرفه‌ها، نگران هستیم. تعرفه‌های گسترده، ابراز موثری برای خاتمه دادن به اقدامات غیرعادلانه تجاری چین نسیتند. تعرفه‌ها مالیات‌هایی هستند که مستقیماً توسط شرکت‌های آمریکایی پرداخت می‌شوند، نه چین!

وال‌مارت، بزرگترین شرکت خرده‌فروشی آمریکا، پیش از این اعلام کرده بود که تعرفه‌ها، قیمت‌ها را برای مصرف‌کننده آمریکایی بالا می‌برند./ مهر

 

 

ارسال نظر

تازه ها