کد خبر 3376

با بالا رفتن نرخ تورم در بریتانیا

نرخ تورم بریتانیا در ماه نوامبر حدود 3.1 درصد افزایش یافت و این در حالی است که این نرخ در ماه اکتبر 3 درصد بود و به همین دلیل رئیس بانک انگلستان باید دلیل این امر را به وزیر مالیه توضیح دهد. هدف تعیین شده تورم 2 درصد است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از فایننشال تایمز، مارک کورنی رئیس بانک انگلستان باید در خلال نامه‌ای به وزیر مالیه بریتانیا توضیح دهد چرا نرخ تورم از هدف تعیین شده خود فراتر رفت به گونه‌ای که در 5 سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

اداره مرکز ملی آمار بریتانیا روز سه‌شنبه اعلام کرد نرخ سالیانه تغییر شاخص قیمت مصرف‌کننده حدود 3.1 درصد در ماه نوامبر افزایش یافته که در مقابل 3 درصد ماه اکتبر باز هم افزایش داشته است.  

رئیس بانک انگلستان باید نامه‌ای به نخست‌وزیر انگلستان بنویسد که چرا نرخ تورم از هدف تعیین شده دو درصد فراتر رفته است و در این دو ماه اخیر حدود 1.1 درصد بیشتر از حد تعیین شده بوده است.

آمارها نشان می‌دهد که نرخ تورم در بریتانیا بیش از سایر کشورها بالا رفته که نتیجه پایین آمدن ارزش پوند به دلیل رأی به بریگزیت در سال گذشته است.

نرخ تورم بریتانیا برای اولین بار به بالای 3 درصد از سال 2012 به بعد رسیده است، این در حالی است که کارشناسان انتظار داشتند نرخ تورم در همان 3 درصد باقی بماند اما در ماه نوامبر ا/0 درصد بر نرخ تورم در بریتانیا افزوده شد.

اکنون رئیس بانک انگلستان، مارک کورنی باید درباره این امر به وزارت مالیه و نیز نخست‌وزیر توضیح دهد که چرا نتوانسته است نرخ تورم را کنترل کند. 

 

ارسال نظر

تازه ها