کد خبر 13501

در واکنش به خروج ترامپ از توافق هسته ای

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به تصمیم ترامپ درباره خروج این کشور از برجام گفت: اروپا همچنان از منافع اقتصادی خود در برابر آمریکا حفاظت خواهد کرد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به سخنرانی دونالد ترامپ درباره خروج این کشور از برجام واکنش داد.

او گفت: من از اجرا شدن تحریم‌های جدید علیه ایران نگران هستم. اروپا همچنان از منافع اقتصادی خود در برابر آمریکا حفاظت خواهد کرد. ما انتظار داریم جامعه جهانی همچنان به اجرای تعهدات خود در قبال برجام پایبند بماند. من از همه از جمله ایران می‌خواهم برجام را که یک دستاورد بزرگ دیپلماسی است، حفظ کنند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بلافاصله پس از اعلام خروج آمریکا از برجام، طی یک سخنرانی زنده تلویزیونی از ترامپ سپاسگزاری کرد. او گفت: از تصمیم جسورانه ترامپ به طور کامل حمایت می‌کنم!

کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) سه شنبه اعلام کرد «سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس از تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از توافق هسته‌ای ایران ابراز تاسف کردند.»

 امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه نیز در واکنش به اعلام خروج ترامپ از برجام اعلام کرد اروپا به دنبال یک توافق فراگیر با ایران پس از سال ۲۰۲۵ (انقضای برجام) است.

کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای در توییتر مدعی شد: رئیس جمهور ترامپ مصمم است ایران هیچ مسیری برای دستیابی به سلاح هسته‌ای نداشته باشد.

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سارمان ملل نیز مدعی شد: تصمیم رئیس جمهور ترامپ برای خروج از برجام درست بود. (برجام) توافق وحشتناکی بود که تنها منجر به تشدید اقدامات نادرست ایران در سطح بین المللی شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها