کد خبر 102583

سیگنال بازگشت به برجام

رئیس جمهوری آمریکا در بازدید از وزارت خارجه گفت آمریکا و دیپلماسی بازگشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جو بایدن روز پنج‌شنبه در بازدید از وزارت خارجه آمریکا با اعلام این مطلب، خطاب بایدن به دیپلمات‌ها گفت: دیپلماسی بازگشت. شما در مرکز کاری هستید که من می‌خواهم انجام دهم.

وی با بیان اینکه دیپلمات‌ها در قلب این کار قرار دارند، اظهار کرد: ما قصد داریم اتحادهای خود را احیا کنیم، می‌خواهیم بار دیگر با جهان تعامل داشته باشیم و در مقابله چالش‌هایی که با آن مواجهیم، گام برداریم.

رئیس جمهوری آمریکا، برخورد با همه‌گیری، مقابله با گرمایش زمین و ایستادگی در قبال دموکراسی و حقوق بشر در سراسر جهان را از جمله این چالش‌ها برشمرد.

بایدن دیپلمات‌ها را چهره آمریکا در سراسر جهان دانست و اظهار کرد: دولت من می‌خواهد قابل اعتماد و با قدرت باشد. یکپارچگی، شفافیت و پاسخگویی شما برای بازسازی اعتماد به آمریکا در سراسر جهان لازم است که در خدمت به مردم آمریکا و نه منافع شخصی است و باعث ارتقای تنوع می‌شود.

وی افزود: دیپلمات‌های ما همه ما باید منعکس کننده کامل تنوع این کشور بزرگ باشند. شما هرگز ما را ناامید نخواهید کرد؛ من به شما ایمان دارم؛ ما به شما بسیار نیاز داریم؛ من پشت شما خواهم بود همانگونه که پشتیبان مردم آمریکا خواهم بود.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: بقیه کشورهای جهان به شما می‌نگرند تا به آنها کمک کنید، آنها ما را درک کنند بنابراین ما نیز می‌توانیم به آنها کمک کنیم.

بایدن قرار است تا دقایقی دیگر درباره اولویت‌های سیاست خارجی خود صحبت کند.

 

ارسال نظر

تازه ها