کد خبر 99612

دومین پذیره‌نویسی امسال

پس از پذیره‌نویسی "حگردش" در هفته‌های گذشته، فرابورس ایران از امروز میزبان پذیره‌نویسی بیمه اتکایی سامان در نماد"اتکاسا" خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، از امروز به مدت 10 روز کاری علاقه‌مندان به خرید سهام شرکت در شرف تاسیس بیمه اتکایی سامان می‌توانند در پذیره‌‌نویسی "اتکاسا" شرکت نمایند. (چنان‌چه همانند پذیره‌نویسی قبلی که مربوط به شرکت ریل گردش ایرانیان بود، استقبال بالا باشد، پذیره‌نویسی ظرف یک روز کاری به پایان خواهد رسید.)

روز گذشته در جریان برگزاری نشست خبری شرکت بیمه اتکایی سامان  هادی رئیس‌زاده مدیر سرمایه‌‌گذاری شرکت هلدینگ سرآمد به عنوان یکی از سهامداران عمده شرکت درباره فرایند پذیره‌نویسی بیان کرد: از طریق شبکه کارگزاران عضو فرابورس و به روش ثبت سفارش، عملیات خرید سهام این شرکت در نماد «اتکاسا» قابل انجام است و خریداران مبلغ 500 ریال به ازای هر سهم در زمان خرید به صورت نقدی پرداخت می‌کنند و مابقی در تعهد پذیره‌نویسان قرار می‌گیرد که ظرف حداکثر دو سال از تاریخ ثبت شرکت اعلام وصول خواهد شد.

به گفته رئیس‌زاده شرکت بیمه اتکایی سامانه با سرمایه 250 میلیارد تومانی ثبت خواهد شد که از این میزان 85.78 درصد توسط هیات موسس تعهد پرداخت دارد و مابقی این رقم به میزان 14.22 درصد که معادل 335 میلیون و 500 هزار سهم است، در فرایند پذیره‌نویسی سهام تامین می‌شود.

مدیر سرمایه‌‌گذاری شرکت هلدینگ سرآمد با اشاره به اینکه سهامداران این شرکت در شرف تاسیس از بیمه سامان و شرکت‌های زیرمجموعه آن هستند، اظهار کرد: از دوشنبه 17 آذرماه پذیره‌نویسی سهام بیمه اتکایی سامان آغاز شده و به مدت حداکثر 10 روز تا تاریخ بیست و ششم این ماه ادامه خواهد یافت.

او همچنین درباره شرایط خرید سهام این شرکت در فرایند پذیره‌نویسی گفت: از طریق شبکه کارگزاران عضو فرابورس ایران و به روش ثبت سفارش، عملیات خرید سهام این شرکت در نماد «اتکاسا» قابل انجام است و خریداران مبلغ 500 ریال به ازای هر سهم در زمان خرید به صورت نقدی پرداخت می‌کنند و مابقی در تعهد پذیره‌نویسان قرار می‌گیرد که ظرف حداکثر دو سال از تاریخ ثبت شرکت اعلام وصول خواهد شد.

رئیس‌زاده درباره سهمیه خرید اشخاص حقیقی و حقوقی نیز گفت: حداکثر میزان تعیین‌شده برای تعداد سهام خریداری‌شده توسط اشخاص حقوقی و حقیقی به ترتیب یک میلیون سهم و یکصدهزار سهم است.

او درباره ترکیب سهامداری بیمه اتکایی سامان نیز عنوان کرد: 9 شرکت حقوقی و 20 شخص حقیقی از خوشنامان صنعت بیمه، سهامداران این شرکت جدید بیمه محسوب می‌شوند.

رئیس‌زاده با اشاره به معاملات ثانویه «اتکاسا» نیز اظهار کرد: پس از اتمام پذیره‌نویسی انجام معاملات ثانویه سهام این شرکت پس از صرف زمان لازم برای انجام امور مربوط به ثبت شرکت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار و همچنین درج در یکی از تابلوهای فرابورس بر حسب احراز شرایط امکان‌پذیر خواهد بود که زمانی حداقل بین 6 ماه تا یکسال است.

 

 

ارسال نظر

تازه ها