کد خبر 99516

در معاملات اولین روز هفته رقم خورد

حجم معاملات امروز بازار نزدیک به 14 میلیارد سهم و ارزش این جابجایی نیز نزدیک به 19 هزار میلیارد تومان بود که گروه خودرو در بازار امروز بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار در اولین روز هفته کار خود را با افزایش عرضه‌ها در بازار آغاز کرد اما دقایقی نگذشته بود که این روند معکوس شد و قدرت تقاضا بر عرضه چربید و شاخص کل بورس روند مثبت خود در روزهای قبلی را ادامه داد که در نهایت با بیش از 19 هزار واحد افزایش به 1 میلیون و 490 هزار واحد رسید. در بازار امروز نزدیک به 14 میلیارد سهم به ارزش 19 هزار میلیارد تومان جابجا شد.

در میان صنایع برتر بازار گروه بانکی بیشترین حجم معاملات را با جابجایی 3 میلیارد و 131 میلیون سهم از آن خود کرد و بعد از گروه خودرو با 2 میلیارد و 866 میلیون سهم دوم شد و گروه فرآورده‌های نفتی نیز با 509 میلیون سهم جایگاه سوم بیشترین جابجایی سهم را به خود اختصاص داد. به لحاظ ارزش معاملات اما گروه خودرو با 1700 میلیارد تومان پیشتاز بود و گروه بانکی با 1400 میلیارد تومان در رتبه بعدی قرار گرفت و گروه فرآورده‌های نفتی با بیش از 1000 میلیارد تومان صنعت سوم بازار امروز به لحاظ ارزش معاملات بود.

در بازار بورس امروز با 1 میلیون و 560 هزار معامله بیش از 11 میلیارد سهم جابجا شد و ارزش معاملات بازار بورس از مرز 12500 میلیارد تومان عبور کرد. نمادهای فارس، کگل، کچاد و خودرو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

در بازار فرابورس نیز 790 هزار معامله صورت گرفت و در این معاملات نزدیک به 3 میلیارد سهم به ارزش 6400 میلیارد تومان جابجا شد. نمادهای مارون، دی، غصینو و زاگرس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها