کد خبر 99331

ثبت رکوردی دیگر در بازار امروز

معاملات بازار امروز در حالی با حرکت از محدوده منفی به دامنه مثبت پیگیری شد که شاهد رکوردشکنی در تعداد معاملات بود به طوری که تعداد معاملات بازار بورس از مرز 2 میلیون و فرابورس از مرز 1 میلیون معامله گذشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات بازار امروز در حالی پیگیری شد که در دقایق ابتدایی فشار عرضه بر تقاضا چربید به گونه‌ای که شاخص بورس افت بیش از 8 هزار واحدی را ثبت کرد اما رفته رفته با شدت تقاضا در بازار افزوده شد که در نهایت شاخص با افزایش بیش از 7 هزار واحدی در نقطه 1 میلیون و 473 واحدی قرار گرفت. نکته مهم بازار امروز بازگشایی نماد پالایشی یکم بعد از مدت‌ها انتظار سهامداران بود و همین امر باعث افزایش تقاضا برای نمادهای پالایشی از جمله شپنا، شبندر و شبریز شد.

بازگشایی نماد پالایش باعث شد که گروه فراورده‌های نفتی امروز با 2100 میلیارد تومان در صدر ارزش معاملات بازار قرار بگیرند. گروه خودرو با 1700 میلیارد تومان در رده بعدی قرار گرفت و بانک‌ها با 1500 میلیارد تومان رده سوم را به خود اختصاص دادند. گروه بانکی با جابجایی 3 میلیارد و 418 میلیون سهم، خودرو 3 میلیارد و 14 میلیون سهم و پالایشی با 970 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات بازار را به خود اختصاص دادند.

تعداد معاملات بازار بورس امروز از مرز 2 میلیون معامله گذشت که در ماه‌های اخیر یک رکورد تازه محسوب می‌شود. در این معاملات 13 میلیارد و 744 میلیون سهم به ارزش 16200 میلیارد تومان جابجا شد. تاپیکو، فارس، شپنا، فولاد بیشترین تاثیر مثبت و شستا نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

بازار فرابورس نیز امروز به لحاظ تعداد معاملات رکوردشکنی کرد و از مرز 1 میلیون معامله گذشت. در این معاملات 4 میلیارد و 175 میلیون سهم به ارزش 7400 میلیارد تومان جابجا شد. شگویا، ذوب، صبا و غصینو بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای مارون، وسپهر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. در نهایت شاخص فرابورس با افزایش 107 واحدی در نقطه 18 هزار و 369 واحد ایستاد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها