کد خبر 99317

طبق اعلام سازمان بورس هزار میلیارد صکوک اجاره به زودی در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، غلامرضا ابوترابی با اعلام خبر فوق افزود: شرکت سرمایه گذاری تجاری شستان به عنوان بانی، در نظر دارد بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را برای سرمایه گذاری جهت طرح احداث واحدهای یوتیلیتی و آفسایت شرکت آب نیروی مکران در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش بخشی از سهام شرکت سرمایه گذاری غدیر به نهاد واسط (شرکت واسط مالی اسفند یکم) و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، تامین کند.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه اظهار داشت: این اوراق ۴ ساله و با نرخ ۱۸ درصد است که اجاره بهای آن هر سه ماه یک بار از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می شود.

وی در خصوص ارکان انتشار این اوراق توضیح داد: بانک های تجارت و کارآفرین به ترتیب پرداخت ۷۸ و ۲۲ درصد از مبلغ اصل اوراق در سررسید را ضمانت کرده اند. ضمنا پرداخت بخشی از اقساط مربوط توسط بانک تجارت و بخشی دیگر از طریق توثیق سهام شرکت سرمایه گذاری غدیر و شرکت توکاریل تضمین شده است. بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق بر عهده شرکت تامین سرمایه کاردان است./سنا

 

ارسال نظر

تازه ها