کد خبر 99152

امروز دومین جلسه اصلاح شیوه‌نامه فولاد با حضور دکتر نهاوندیان و فعالان صنعت فولاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در ابتدای این جلسه دکتر نهاوندیان تاکید کرد این شیوه نامه به هیچ عنوان به دنبال ایجاد رانت و امضای طلایی نیست و چنانچه در جلسات همفکری با بخش خصوصی به این نقطه برسیم که برخی مواد در این خصوص ابهام دارد، آن را اصلاح می کنیم. وی همچنین عنوان کرد: جمع بندی این جلسات به عنوان مصوبه اصلاحی نیست و تصمیم نهایی توسط دولت اخذ خواهد شد.

 در این جلسه علاوه بر مدعوین مندرج در دعوتنامه، دکتر قالیباف، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز حضور داشت.

بنابراین مقرر شد «شیوه نامه اصلاح شده» پس از تایید دولت مورد اجرا قرار گیرد و کارگروهی با حضور تشکل های بخش خصوصی در جهت اجرایی کردن این شیوه نامه تشکیل خواهد شد.

گفتنی است در این جلسه پیشنهاد اصلاح برخی مواد ابتدایی جمع بندی شده و مابقی پیشنهادات اصلاحی نیز در جلسه ای که هفته آینده به میزبانی دکتر نهاوندیان در نهاد ریاست جمهوری برگزار شود، بررسی خواهد شد.

شنیده ها از منابع موثق حاکی از این است که پیشنهاد اصلاح موارد زیر در جلسه امروز مورد جمع بندی دکتر نهاوندیان قرار گرفته است:
اول، نرخ جهانی از یک ماه قبل به یک هفته قبل تغییر یابد.
 دوم، در بخش عرضه، همه محصولات از جمله «لوله و پروفیل» و «میلگرد های کلاف» هم وارد معاملات بورس کالا شود.

حاشیه های جلسه:

 جعفر سرقینی و داریوش اسماعیلی معاون معدنی وزارت صمت بر «عدم اصلاح شیوه نامه و اجرای فوری آن» اصرار داشتند اما نظرات جمع به ویژه دکتر نهاوندیان بر این بود که شیوه نامه مورد اصلاح و بازنگری قرار گیرد.
دکتر قالیباف، رئیس سازمان بورس بسیار صریح از منافع سهامداران شرکت های فولادی دفاع کرده است و تاثیر این شیوه نامه بر بازار سرمایه را تشریح کرده است./چیلان 

 

ارسال نظر

تازه ها