کد خبر 98553

ناظر مجلس در شورای عالی بورس

ناظر مجلس در شورای عالی بورس در سخنانی اعلام کرد حقوقی‌های مختلف با نفوذی که در هیئت مدیره سازمان‌ها دارند اجازه ارسال گزارش تخلفاتشان را به سازمان بورس نمی‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محسن علیزاده با اشاره به ارسال نامه خود به قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار برای معرفی سهامداران حقوقی متخلفی که به‌خلاف قانون، بازارگردانی نکرده‌اند به مجلس گفت: علی‌الرغم قید فوریت در این نامه که بیش از یک ماه از زمان ارسال آن می‌گذرد و نظر به ضرورت شناسایی حقوقی‌های متخلف در بازار سرمایه، متأسفانه تا به امروز پاسخی از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار به ما ارائه نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این راستا روز شنبه نامه دیگری به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کردم و در آن خواستار اعلام اسامی حقوقی‌های متخلفی که بازارگردانی نکرده بودند، شدم تا مجلس بتواند این اسامی را طی گزارشی به قوه قضاییه ارسال کند.

علیزاده تأکید کرد: بسیاری از حقوقی‌های متخلفی که در بازار سرمایه سوداگری کرده و موجب اختلال در اقتصاد شده‌اند، در هیئت مدیره سازمان‌ها نفوذ دارند و در این راستا اجازه تهیه و ارسال این گزارش را به سازمان بورس و اوراق بهادار نمی‌دهند.

عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس اظهار کرد: مطمئناً ما به‌عنوان نمایندگان مردم وظیفه حفظ و صیانت از سرمایه‌های مردم را به‌عهده داریم و این موضوع را دنبال می‌کنیم تا متخلفان به سزای عمل خود برسند.

منبع: خانه ملت 

ارسال نظر

تازه ها