کد خبر 98542

در معاملات امروز رقم خورد

ارزش معاملات امروز بازار بورس و فرابورس تحت تاثیر بازگشایی نماد شستا به رقم چشمگیر 20 هزار میلیارد تومان رسید که در روزهای اخیر بازار سرمایه یک رکورد جدید محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات امروز بازار در کنار افزایش اقبال سهامداران به بازار تحت تاثیر بازگشایی نماد «شستا« قرار داشت، به طوری که اگر چه بازگشایی این نماد 15 هزار واحد شاخص را پایین کشید اما در نهایت شاخص با افزایش بیش از 23 هزار واحدی در آستانه 1 میلیون و 300 هزار واحدی قرار گرفت. این در حالی است که تا پیش از بازگشایی این نماد شاخص کل افزایشی معادل 35 هزار واحد را ثبت کرده بود.

در میان صنایع بیشترین حجم معاملات باز هم از آن گروه خودرو با جابجایی نزدیک به 3 میلیارد و 278 میلیون سهم بود و پس از آن گروه چند رشته‌ای با لیدری شستا بیشترین حجم معاملات را از آن خود کردند. گروه صنایع شیمیایی نیز در رده سوم بیشترین حجم معاملات قرار گرفت. گروه خودرو همچنین بیشترین ارزش معاملات را نزدیک به 2000 میلیارد تومان داشت و پس از ان گروه چند رشته‌ای تحت تاثیر بازگشایی نماد شستا با 1300 میلیارد تومان در رده بعدی قرار گرفت و سپس صنایع شیمیایی با 776 میلیارد تومان جایگاه بعدی را به خود اختصاص داد.

در بازار بورس نزدیک به 1 میلیون و 167 هزار معامله انجام شد که در این معاملات بیش از 10 میلیارد سهم جابجا شد. ارزش معاملات امروز بازار بورس بیش از 11 هزار و 600 میلیارد تومان بود. نمادهای فولاد، فملی، فارس و تاپیکو بیشترین اثر مثبت و نماد شستا بیشترین اثر منفی ر ا بر شاخص کل بورس گذاشتند.

بازار فرابورس نیز شاهد انجام 685 هزار و 597 معامله بود که جابجایی بیش از 2 میلیارد و 584 سهم در این تعداد معامله رقم خورد. ارزش معاملات امروز فرابورس نیز چشمگیر بود و به 7800 میلیارد تومان رسید. صبا، هرمز، ذوب و شگویا بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها