کد خبر 98522

شرکت‌های پالایش نفت لاوان، پتروشیمی مارون، سرمایه‌گذاری صنایع ایران، داروسازی شهید قاضی، شیرین دارو، تامین سرمایه دماوند، سرمایه‌گذاری نیروگاهی ایران، شیشه‌سازی مینا، بیمه سینا، نفت بهران، سیمان هگمتان و شکر در بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران بازارگردان معرفی کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت‌های پالایش نفت لاوان، پتروشیمی مارون، سرمایه‌گذاری صنایع ایران، داروسازی شهید قاضی، شیرین دارو، تامین سرمایه دماوند، سرمایه‌گذاری نیروگاهی ایران، شیشه‌سازی مینا، بیمه سینا، نفت بهران، سیمان هگمتان و شکر در بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران بازارگردان معرفی کردند.

این در حالی است که عملیات بازارگردانی حق تقدم سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری پویا، تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، ایران خودرو دیزل و بانک آینده نیز از امروز(سه‌شنبه) آغاز می‌شود.

شایان ذکر است در حالی از 10 مهرماه امسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا 15 ماه جاری شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها