کد خبر 98138

در معاملات امروز رقم خورد

معاملات امروز دو بازار بورس و فرابورس بسیار پویاتر و روان‌تر از دیروز دنبال شد به طوری که ارزش معاملات این دو بازار از مرز 10 هزار میلیارد تومان عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات دو بازار بورس و فرابورس امروز در حالی پیگیری شد که شاخص کل در نهایت افت بیش از 25 هزار واحدی را تجربه کرد. با توجه به افت نرخ ارز و کاهش انتظارات تورمی کاهش امروز بازار بورس نیز قابل پیش‌بینی بود. اما با وجود افت شاخص کل معاملات امروز نسبت به دیروز بسیار روان‌تر بود و ارزش معاملات از 10 هزار میلیارد تومان عبور کرد.

در بین صنایع گروه فلزات اساسی بیشترین حجم معاملات را داشتند و پس از آن چند رشته‌ای و سپس گروه  دارویی رده‌های بعدی را به خود اختصاص دادند. همچنین بیشترین ارزش معاملات از آن گروه فلزات اساسی بود و سپس گروه خودرو بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و بانک‌ها نیز در رده سوم قرار گرفتند.

معاملات بازار بورس امروز با انجام تعداد 683 هزار و 64 معامله بسته شد و در این معاملات تعداد نزدیک به 8 میلیارد سهم جابجا شد. ارزش معاملات امروز بازار بورس نزدیک به 6 هزار میلیارد تومان بود و نمادهای فولاد، فملی و کگل و شتران در کاهش شاخص پیشتاز بودند.

معاملات فرابورس نیز امروز نسبت به دیروز پویاتر دنبال شد و 311 هزار و 111 معامله امروز انجام شد و در این معاملات 1 میلیارد و 141 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات بازار فرابورس امروز نیز بیش از 4 هزار میلیارد تومان بود و نمادهای صبا، کگهر و هرمز بیشترین تاثیر را بر روند نزولی شاخص گذاشتند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها