کد خبر 95867

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنانی ضمن بیان اینکه 81 درصد فعالیت‌های اقتصادی وزارتخانه تعاون در بورس عرضه شده در ادامه گفت منابعی که می‌فروشیم باید صرف سرمایه‌گذاری جدید شود و بیشتر از 20 درصد تقسیم سود، خارج از سرمایه‌گذاری جدید با توجه به قواعد و مقرراتی که در اساسنامه تیپ همه‌ی شرکت های بورسی آمده امکان پذیر نیست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گویی درباره وضعیت واگذاری سهام مجموعه‌های تحت پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: حدود 81 درصد از فعالیت‌های اقتصادی این وزارت که عمدتا مربوط به فعالیت‌ صندوق‌های تحت پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است تاکنون در بورس عرضه شده، از سوی دیگر ترازنامه شرکت‌هایی که سهام آنها تاکنون عرضه نشده بر کدال بورس قرار گرفته است به این معنا که شفافیت به عنوان امری مهم مورد تاکید ما در همه فعالیت‌های اقتصادی است.

وی افزود: برخی تصور می‌کنند عرضه سهام صندوق‌ها در بورس تنها با هدف تامین مالی انجام گرفته است، در حالی که عرضه اولیه این سهام‌ها بیش از 10 درصد نبوده؛ عرضه اولیه 8 درصد عمومی و 2 درصد صندوق‌ها. هدف اصلی از واگذاری سهام صندوق‌ها در بورس شفاف‌سازی و ایجاد شرایط مطلوب برای به قیمت رساندن و جلوگیری از مفاسد احتمالی در هر نوع واگذاری و سرمایه‌گذاری بود.

منابعی که در بورس می‌فروشیم باید صرف سرمایه‌گذاری جدید شود

عضو کابینه دوازدهم با بیان اینکه در حال حاضر شورای عالی بورس و قواعد و مقررات حاکم بر آن بر فعالیت‌های نظارت دارد، اضافه کرد: براساس این قواعد منابعی که می‌فروشیم باید صرف سرمایه‌گذاری جدید شود و بیشتر از 20 درصد تقسیم سود، خارج از سرمایه‌گذاری جدید با توجه به قواعد و مقرراتی که در اساسنامه تیپ همه‌ی شرکت های بورسی آمده امکان پذیر نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: این اقدام نوعی صیانت جدی همراه با نظارت بیرونی بر تمامی دارایی بیمه‌گذاران نزد صندوق‌هایی است که در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.

منبع: خانه ملت 

ارسال نظر

تازه ها