کد خبر 94660

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از برگزاری جلسات متعدد با وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در جهت بازگشت آرامش به بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مهدی طغیانی در تحلیل نوسانات بازار بورس طی روزهای اخیر گفت: اگرچه نوسان در بازار بورس به طور کلی طبیعی است اما نوسان این بازار در روزهای اخیر با واقعیت‌های اقتصادی کشور همخوانی ندارد، به همین دلیل بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در تلاشند آرامش را به بازار بازگردانده تا سرمایه‌گذاران با خاطره آسوده سرمایه خود را در بازار نگه دارند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مجلس دائما با مسئولان بانک مرکزی و سازمان بورس جلسه برگزار می‌کنند، افزود: امید است با پیگیری جدی و نظارت دقیق، بازار ارز و بورس به ثبات برسد البته در این راستا طرح‌هایی را با هدف کنترل سوداگری در بازار همچون "طرح مالیات بر عایدی سرمایه" دنبال می‌کنیم.
به اعتقاد وی تصویب "طرح ارتقای حکمرانی در حوزه ریال" -که در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار دارد- با هدف کنترل هیجان های انتقال مبالغ انبوهی از یک بازار به بازار دیگر، می‌تواند بازارهای مختلف را در آینده نزدیک به ثبات پایدار برساند.
طغیانی توضیح داد: اگرچه مجالس وظیفه نظارتی و حل مشکلات زیرساختی را با هدف ایجاد ثبات در بازار و کاهش تورم دارند اما اجرا و ممانعت از بر هم ریختگی بازار بر عهده دولت و دستگاه‌های اجرایی است به همین دلیل اقدامات و فعالیت‌های آن‌ها در کنار هم خروجی مناسبی خواهد داشت.
به گفته این نماینده مجلس حمایت دولت از این بازار و هر بازار دیگری باید به شکل عملی و در قالب فراهم کردن زیرساخت‌های توسعه باشد.
به گزارش خانه ملت، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است عدم حمایت صریح از بازار توسط مسئولان اقتصادی، ممنوع بودن فروش حقوقی‌های فعال در بازار -که تعهدات پرداخت به ذی‌نفعان خود را ندارند- و عدم شناور کردن مابقی سهام عدالت، ازجمله تدابیری است که باید در بازار سرمایه مورد توجه قرار گیرد./تسنیم 

 

ارسال نظر

تازه ها