کد خبر 88725

تحلیل سخت بورس

بازار پس از تجربه یک روز نزولی مجددا به روند صعودی خود بازگشت و در روز جاری نیز در مدار افزایشی به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار امروز در ابتدا با حالتی متعادل و گرایشات مثبت و منفی آغاز به کار کرد و برای دقایقی هم شاهد برتری عرضه در آن بودیم اما این حالت دوام چندانی نداشت و تقاضا به عرضه غلبه کرد. شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان معاملات با افزایش بیش از 17 هزار واحدی به کانال 988 هزار رسید.

فارس، فملی و شستا سهم‌های اول بورس و کگهر، آریا و شاوان سهم‌های اول فرابورس بودند.

مجموع ارزش معاملات در روز جاری از مرز 10 هزار میلیارد تومان عبور کرد.

پالایشی‌ها مرکز توجه و خودرویی‌ها به حاشیه رانده شدند

طبق انتظار، امروز گروه پالایشگاهی بیشترین توجه را به سمت خود جلب کرد. نمادهای این گروه یکی پس از دیگری با حاشیه‌های متعدد باز شدند. «شاوان» که دیروز پیشتاز تعدیل سود بود امروز با رشد 14 درصدی قیمت، در آخرین دقیقه از زمان معاملات باز شد و بعد از آن وضعیت نماد به «ممنوع» تغییر یافت. بعداز بازگشایی «شپنا» و نوسان قابل توجه آن در ادامه بخشی از معاملات پالایش نفت اصفهان به دلیل سفارش‌گیری و انجام معاملات خارج از حد آستانه تایید نشد و معاملات آن ابطال شد تا حد نوسان آن در محدوده 5 درصد باقی بماند. دیگر نمادهای گروه پالایشی نیز امروز در سقف قیمتی معامله می‌شدند.

معاملات در گروه بانکی‌ها نیز بعد از اصلاح قیمت، این روزها متعادل دنبال می‌شود. اما خودرویی‌ها عنوان طولانی‌ترین صف فروش‌ها را خود اختصاص دادند. «خگستر» و «خزامیا» صف فروش چند صد میلیونی داشتند. بیشتر نمادهای این گروه نیز امروز قرمزپوش بودند. «خودرو» و «خساپا» نیز بیشترین حجم معاملات امروز را به خود اختصاص دادند.

بازگشت شستا به تایم عادی معاملات

ناظر بازار در پایان معاملات امروز اعلام کرد شستا بالاخره از فردا سه‌شنبه 13 خرداد به روند عادی معاملات بازمی‌گردد و ساعت انجام معامله در آن از 8:30 تا 12:30 خواهد بود.

 

 

ارسال نظر

تازه ها