کد خبر 61086

کاوه دبیر سندیکای لوله و پروفیل

در نشست تخصصی بررسی سیاست‌های دولت در تولید، قیمت‌گذاری و صادرات محصولات زنجیره‌آهن و فولاد که هم‌اکنون در حال برگزاری است، کاوه دبیر سندیکای لوله و پروفیل به ضرورت معامله محصولات لوله و پروفیل در بورس کالا اشاره کرد و بیان داشت از زمانی که آمار افزایش صادرات لوله و پروفیل را منتشر کردیم جلوی صادرات ما را گرفته‌اند!

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، کاوه دبیر سندیکای لوله و پروفیل در نشست تخصصی بررسی سیاست‌های دولت در تولید، قیمت گذاری و صادرات محصولات زنجیره آهن و فولاد مطرح کرد:

 

در زنجیره فولاد مشکل تضاد منافع داریم اما این بار یک مشکل واحد در کل زنجیره وجود دارد و متوجه تصمیمات وزارت صمت است. این تصمیمات از تحریم‌ها برای تولیدکننده مخرب‌تر است

محموله های صادراتی ما پشت درها می‌ماند تا به صورت آنی و برای مدت کوتاه به ما اجازه صادرات داده شود و هر بار به یک ماه اجازه صادرات می‌دهند و باز سنگ اندازی‌ها آغاز می شود.

به ما می گویند کف عرضه را رعایت نکرده اید، درخصوص کف عرضه می پرسیم خودشان هم جواب روشنی ندارند و برای آن قانونی تعریف نکرده اند. لوله و‌پروفیل باید در بورس کالا ارائه شود، خودشان مدعی هستند بورس کالا جای خرده فروشی نیست و این محل ادامه مسیر خرید و‌ فروش است.

ما اشتباه کردیم و آمار افزایش سه برابری صادرات لوله و پروفیل را منتشر کردیم، بلافاصله با صدور بخشنامه جلوی صادراتمان را گرفتند.جلسه ای هم با اقای سرقینی خواهیم داشت ولی ایشان متاسفانه به صحبتهای بخش خصوصی گوش نمی دهند

تداوم این شرایط و‌ تصمیمات معاونت معدنی سبب مشکلات در کل زنجیره شده است که باید برای آن تصمیم جدی گرفته شود.مشکل نابه سامانی مدیریتی است که با شعار تنظیم بازار سبب بهم ریختگی زنجیره فولاد شده است.

 

مشکل زنجیره فولاد به دلیل تصمیمات اشتباه در یک بخش از وزارت صمت است.متاسفانه مجوز صادرات زنجیره فولاد در اختیار یک کارمند این وزارتخانه است. 

وزارت صمت هم اکنون بازار یاب بورس کالا است و به دنبال سود رساندن به آن است.تنها معاونتی که حرف تشکلها رو گوش نمی دهد معاونت معدنی وزرات صمت است و این موضوع را به دکتر جهانگیری انتقال دادیم 

ارسال نظر

تازه ها