کد خبر 156806

مدیرعامل فرابورس ایران اعلام کرد

جهش ۱۶۰ درصدی پذیرش شرکت‌ها در فرابورس

شیرازی، مدیرعامل فرابورس ایران از افزایش ۱۶۰ درصدی تعداد شرکت‌های پذیرش‌شده خبر داد و گفت: در ۵ ماهه ابتدایی سال جاری در فرابورس ۱۲ جلسه هیات پذیرش تشکیل شده است.

جهش ۱۶۰ درصدی پذیرش شرکت‌ها در فرابورس

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمدعلی شیرازی با اشاره به اینکه در پنج ماهه نخست سال گذشته، ۵ شرکت پذیرش شده در حالی که امسال این رقم به ۱۳ شرکت رسیده است، افزود: در خصوص عرضه‌ها نیز از فروردین تا پایان مرداد ۱۴۰۲ عرضه اولیه ۱۰ شرکت و گشایش نماد ۴ شرکت در فرابورس رقم خورده است.

مدیرعامل فرابورس در ادامه مدیرعامل فرابورس در خصوص نحوه پذیرش شرکت‌ها عنوان کرد: تمامی معیارها و ضوابط پذیرش شرکت‌ها در دستورالعمل «پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس ایران» مصوب دی‌ماه ۱۳۹۸ به طور شفاف مشخص شده است و فرابورس ایران نیز طبق این معیارها عمل می‌کند.

محمدعلی شیرازی با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه برخورد سلیقه‌ای در فرایندهای پذیرش صورت نمی‌گیرد، افزود: پرونده‌ها و مدارک متقاضیان پذیرش در جلسات هیات پذیرش، طرح و به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مطابقت آن با ضوابط موجود در دستورالعمل سنجیده شود.

به گفته وی هدف فرابورس کمک به شرکت‌ها برای تامین مالی با استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه است و به همین منظور بازارهای متنوعی طراحی کرده تا شرکت‌های کوچک و بزرگ با رعایت قوانین بازار و در نظر گرفتن حقوق سهامداران، بتوانند وارد این بازار شوند.

ارسال نظر

تازه ها