کد خبر 156228

رییس سازمان بورس اعلام کرد

افزایش اقبال سهامداران به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس

عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: یکی از سیاست‌های اصولی این سازمان در ۲ سال گذشته توسعه سرمایه‌گذاری‌های غیرمستقیم بود که این مهم از طریق صندوق‌ها و سبدگردان ها هدایت شد.

افزایش اقبال سهامداران به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مجید عشقی امروز (چهارشنبه) در مراسم رونمایی از صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی، به رونمایی یک محصول آینده دار و اساسی در بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: این صندوق جزو ابزارهایی است که برای همه ذینفعان آن در میان مدت و بلندمدت برکات زیادی را به همراه خواهد داشت.

عشقی خاطرنشان‌کرد: این صندوق جزو صندوق‌هایی است که با پیشگامی نهادهای مالی طراحی و با توجه به نیاز بازار راه اندازی شد.

رییس سازمان بورس ادامه‌داد: ارزش دارایی صندوق‌ها از ۲ سال گذشته تا دیروز به ۸۶۵ هزار میلیارد تومان رسیده است که این صندوق ها شامل صندوق با درآمد ثابت، انواع صندوق های سهامی، صندوق های کالایی، صندوق جسورانه، صندوق زمین و ساختمان می شود.

عشقی با اعلام اینکه با توجه به آمار ارائه شده رشد خوبی را در صندوق سهام شاهد بودیم، گفت: در بحث سبدگران ها هم در ۲ سال گذشته رشد خوبی را تجربه کردیم، به‌طوری که دارایی تحت مدیریت سبدگردان‌ها از ۴۵ هزار میلیارد تومان به بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: این روند نشان می‌دهد سرمایه گذاری غیرمستقیم جای خود را پیدا کرده است و با توجه به توسعه نهادهای مالی انتظار داریم تا این روند افزایشی ادامه دار باشد.

ارسال نظر

تازه ها