کد خبر 156026

الزام شرکت‌های بورسی برای رعایت بندهای قانونی پذیرش اوراق بهادار

کارشناس بازار سرمایه گفت: چنانچه نمادی که در بازار سرمایه درج شده است، حداقل سه مورد از الزامات قانونی بند ۳۸ و ۳۹ قانون مکرر دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار را رعایت نکند، مشمول تعلیق می‌شود.

الزام شرکت‌های بورسی برای رعایت بندهای قانونی پذیرش اوراق بهادار

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نامدار بهشتی روی گفت: تعلیق شدن فرایندی دارد که حدود ۹ ماه به طول می‌انجامد، چنانچه در این ۹ ماه، نماد شرکت معاملاتی نسبت به رفع آن موارد اقدام نکند، معاملات آن نماد کلا متوقف می‌شود و مشول فرایند تعلیق می‌شود.

وی افزود: شرکت‌ها اصولا باید مواردی را در مواد قانونی ۳۸ و ۳۹ مکرر دستورالعمل اجرایی الزام شده را رعایت کنند، برخی از این موارد را می‌توان به موضوعاتی که مربوط به سرمایه شرکت، کفایت سرمایه یا حقوق صاحبان سهام است و یا اینکه شرکت‌ها گزارش ادواری خود را ارسال نمی‌کنند و مواردی از این نوع که اگر شرکت‌ها هر کدام از این موارد را رعایت نکنند، مشمول فرایند تعلیق می‌شوند.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: بنایراین شرکت تنها طی ۹ ماه فرصت دارند تا موارد بند قانونی دستورالعمل مکرر را رعایت کنند تا بتوانند از شرایط تعلیق خارج شوند که اگر اقدام نکنند، مشمول تعلیق خواهد شد.

ارسال نظر

تازه ها