کد خبر 154877

عملکرد هفتگی بازار آتی

انعقاد ۴۲ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

بررسی معاملات هفتگی بازار قراردادهای آتی در بورس کالای ایران نشان می دهد ۴۲ هزار و ۱۳۱ قرارداد به ارزش بیش از ۳۸۸ میلیارد تومان در هفته منتهی به ۶ مرداد منعقد شد.

انعقاد ۴۲ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی معاملات هفتگی بازار قراردادهای آتی در بورس کالای ایران نشان می دهد ۴۲ هزار و ۱۳۱ قرارداد به ارزش بیش از ۳۸۸ میلیارد تومان در هفته منتهی به ۶ مرداد منعقد شد. قرارداد آتی زعفران به لحاظ حجم و قرارداد آتی واحدهای صندوق طلا به لحاظ ارزش معاملات در رتبه نخست بازار قراردادهای آتی ایستاد.

۴۲ هزار و ۱۳۱ قرارداد آتی به ارزش بیش از ۳۸۸ میلیارد و ۵۸۱ تومان در بازار مشتقه در هفته منتهی به ۶ تیر منعقد شد. بیشترین سهم معاملات بازار قراردادهای آتی به لحاظ حجم متعلق به زعفران با ۳۲ هزار و ۸۸۰ قرارداد به ارزش بیش از ۱۷۲ میلیارد تومان برای ۳ موعد تحویلی شهریور، آبان و اسفند ۱۴۰۲ بود.

بیشترین سهم معاملات بازار قراردادهای آتی به لحاظ ارزش متعلق به صندوق طلا با ۸ هزار و ۲۳۳ قرارداد به ارزش بیش از ۲۱۲ میلیارد تومان بود. این تعداد قرارداد در ۶ موعد تحویلی مرداد، مهر، آذر و بهمن ۱۴۰۲ و فروردین و خرداد ۱۴۰۳ در هفته منتهی به ۶ مرداد منعقد شد.

شمش طلا نیز شاهد انعقاد ۸۰۴ قرارداد به ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در ۵ موعد تحویل ۳۱ تیر، ۲۸ مرداد، ۲۹ شهریور، ۲۹ مهر و ۳۰ آبان ۱۴۰۲ بود.

نقره هم با انعقاد ۲۱۴ قرارداد به ارزش ۹۴۴ میلیون تومان در ۳ موعد تحویلی شهریور، آذر و اسفند ۱۴۰۲ روبه رو بود.

سهم صندوق طلا از حجم معاملات ۲۰ درصد و از ارزش ۵۵ درصد بود؛ به این ترتیب صندوق طلا به لحاظ حجم در جایگاه دوم و از نظر ارزش در جایگاه نخست ایستاد.

زعفران با سهم ۷۸ درصدی در حجم و ۴۴ درصدی از ارزش کل معاملات قراردادهای آتی از نظر حجم در جایگاه نخست ایستاد اما به لحاظ ارزشی بعد از صندوق طلا در رتبه دوم جای گرفت.

سهم شمش طلا از حجم معاملات ۲ درصد و از ارزش یک درصد بود و این دارایی در هر دو بخش سوم شد.

 

 

35794

35795

35796

ارسال نظر

تازه ها