کد خبر 153922

خودکفایی ایران در تولید فولاد / واردات فولاد به 350 هزار تن نمی‌رسد

آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد نشان می‌دهد که ایران در این زمینه تقریبا خودکفا است و واردات فولاد به 350 هزار تن در سال هم نمی‌رسد.

خودکفایی ایران در تولید فولاد / واردات فولاد به 350 هزار تن نمی‌رسد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بر اساس آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، طی دو ماه نخست سال جاری میزان واردات مجموع مقاطع طویل ۳.۳ درصد بیشتر شده اما واردات شمش آهن اسفنجی که سال‌هاست صفر بوده و شمش فولاد که سال گذشته تقریبا صفر بوده، در اردیبهشت ماه امسال هر یک به ۲۰۰ تن رسیده است.

واردات مقاطع تخت و محصولات فولادی نیز به‌ ترتیب ۲۱.۴ درصد و ۱۹.۹ درصد نسبت به واردات در دو ماهه ۱۴۰۱، بیشتر شده است.

بیشترین میزان واردات فولادی در  مدت مذکور سال جاری مختص محصولات فولادی معادل ۱۶۵ هزار تن (۱۰۷ هزار تن واردات در اردیبهشت ماه) است که نسبت به میزان واردات آن در مدت مشابه سال گذشته معادل ۱۳۸ هزار تن، ۱۹.۹ درصد افزایش یافته است.

میزان واردات مقاطع تخت فولادی نیز در مجموع فروردین و اردیبهشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱.۴ درصد بیشتر شده و از ۱۲۶ هزار تن در مجموع واردات طی دو ماهه سال گذشته به ۱۵۳ هزار تن در مدت مشابه امسال رسیده است.   ۹۹ هزار تن از مقاطع تخت وارداتی در مجموع دو ماهه امسال متعلق به اردیبهشت ماه است.

مجموع مقاطع طویل فولادی وارد شده ظرف دو ماه نخست امسال نیز نسبت به همین مدت در سال گذشته ۳.۳ درصد رشد داشته و از ۱۲ هزار تن به ۱۲ هزار و ۴۰۰ تن رسیده است.

طبق آمار، در واردات شمش فولادی نیز امسال به ۲۰۰ تن رسیده است. همچنین واردات آهن اسفنجی هم در اردیبهشت ماه امسال ۲۰۰ تن شده است. /ایسنا 

 

ارسال نظر

تازه ها