کد خبر 153485

تامین مالی ۳۵۰ میلیارد تومانی یک شرکت فناوری اطلاعات با انتشار صکوک

شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان به عنوان بانی، در نظر دارد منابع مالی مورد نیاز خود را در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش بخشی از سهام شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه به نهاد واسط (شرکت واسط مالی شهریور پنجم) و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، تامین کند.

تامین مالی ۳۵۰ میلیارد تومانی یک شرکت فناوری اطلاعات با انتشار صکوک

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (سهامی خاص) به مبلغ ۳,۵۰۰ میلیارد ریال از طریق بورس اوراق بهادار تهران از روز چهارشنبه مورخ ۷ تیرماه، به مدت سه روز کاری در نمادهای صنوآور۶۴ و صنوآور۰۴ عرضه عمومی خواهد شد.

به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان به عنوان بانی، در نظر دارد منابع مالی مورد نیاز خود را در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش بخشی از سهام شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه به نهاد واسط (شرکت واسط مالی شهریور پنجم) و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، تامین کند.

این اوراق ۴ ساله و با نرخ ۲۳ درصد می‌باشد که اجاره‌بهای آن هر سه ماه یک‌بار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌شود.

اوراق مذکور دارای ضمانت شخص ثالث از سوی بانک پاسارگاد است. عامل فروش اوراق شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد بوده و تعهد پذیره‌نویسی آن بر عهده سندیکایی متشکل از شرکت تامین سرمایه نوین و صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران است. لازم به ذکر بوده، شرکت‌ تامین سرمایه نوین و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی توسعه ملی، بازارگردانان این اوراق هستند.

ارسال نظر

تازه ها