کد خبر 152335

سازمان بورس با افزایش ۶۴ درصدی سرمایه بورس کالا موافقت کرد

بورس کالای ایران با انتشار اطلاعیه ای در سامانه اطلاع رسانی ناشران کدال از صدور مجوز افزایش سرمایه حدود ۶۴ درصدی شرکت از ۸۳۰ میلیارد تومان به ۱۳۶۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها خبر داد.

سازمان بورس با افزایش ۶۴ درصدی سرمایه بورس کالا موافقت کرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بورس کالای ایران با انتشار اطلاعیه ای در سامانه اطلاع رسانی ناشران کدال از صدور مجوز افزایش سرمایه حدود ۶۴ درصدی شرکت از ۸۳۰ میلیارد تومان به ۱۳۶۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها خبر داد.

براساس اطلاعیه مندرج در سامانه اطلاع رسانی ناشران کدال، مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه شرکت بورس کالای ایران به میزان ۵۳۰ میلیارد تومان موافقت کرد تا سرمایه این شرکت با افزایش حدود ۶۴ درصدی از ۸۳۰ میلیارد تومان به ۱۳۶۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

براساس این اطلاعیه، موضوع افزایش سرمایه شرکت بورس کالای ایران در راستای اجرای مصوبه چهارصد و نهمین جلسه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مورخ ۱۳۹۵/۰۱/۲۴ در خصوص تعیین حداقل سرمایه مطلوب بورس ها و عدم خروج نقدینگی اعلام شده است.

گفتنی است ۳۹۷ میلیارد تومان از مبلغ افزایش سرمایه ۵۳۰ میلیارد تومانی از محل سود انباشته و مابقی آن از محل سایر اندوخته‌ها تامین خواهد شد و تصمیم گیری در خصوص تصویب آن منوط به برگزاری مجمع عمومی فوق العاده با دستور جلسه افزایش سرمایه پس از مجمع عمومی عادی سالیانه و احراز کفایت سود انباشته پس از تصویب صورت های مالی سال ۱۴۰۱ و اعمال میزان سود تقسیمی مصوب مجمع عمومی عادی سالیانه خواهد بود./کالاخبر

ارسال نظر

تازه ها