کد خبر 151790

استقبال صنایع از معاملات برق سبز بورس انرژی

امروز ۱۰ هزار و ۶۶۱ کیلووات‌ساعت برق به قیمت ۲۰ هزار و ۲۶۴ ریال به ازای هر کیلووات‌ساعت در تالار برق سبز بورس انرژی ایران معامله شد.

استقبال صنایع از معاملات برق سبز بورس انرژی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دومین روز از معاملات برق تجدیدپذیر در تالار برق سبز بورس انرژی ایران با استقبال صنایع همراه بود به‌نحوی که به دنبال دادوستد ۱۰ هزار و ۶۶۱ کیلووات‌ساعت برق به قیمت ۲۰ هزار و ۲۶۴ ریال به ازای هر کیلووات‌ساعت، معاملاتی به ارزش ۱۶۰ میلیارد و ۷۲۸ میلیون ریال رقم خورد که بیانگر ۱.۵۷ درصد رشد نسبت به روز نخست بود.

به نقل از بورس انرژی ایران، ولی‌الله آیینه‌نگینی، مدیر عملیات بازار برق بورس انرژی ایران با بیان این خبر گفت: «امروز ۱۰ معامله برق تجدیدپذیر در تالار برق سبز بورس انرژی ایران دادوستد شد و هر کیلووات‌ساعت آن به طور میانگین ۲۰ هزار و ۲۶۴ ریال فروخته شد که به نسبت روز نخست معاملات رشد ۳۱۴ ریالی را نشان می‌دهد».

تالار برق سبز بورس انرژی ایران در سایت TSETMC.com نشان می‌دهد که دیروز نیز هر کیلووات‌ساعت برق تجدیدپذیر به بهای ۱۹ هزار و ۹۵۰ ریال معامله شد و در پایان روز معاملاتی ۹۰۱ کیلووات‌ساعت برق در ۷ معامله و به ارزش ۱۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال به متقاضیان برق تجدیدپذیر فروخته شد.

معاملات برق تجدیدپذیر در تالار برق سبز بورس انرژی ایران هر هفته از شنبه تا چهارشنبه در ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود و تا ۱۲:۳۰ ادامه دارد. پیش‌گشایش این معاملات از ساعت ۸:۳۰ تا ۹ صبح خواهد بود.

نماد بار پایه ماهانه تیرماه ۲۸ خردادماه بسته خواهد شد و متقاضیان برق تجدیدپذیر با خرید این نماد می‌توانند برق تجدیدپذیر مورد نیاز خود برای تیرماه را تامین کنند.

ارسال نظر

تازه ها