کد خبر 151718

واریز سود سنواتی و جاری ۱۲ ناشر با سجام

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: ۱۲ ناشر سود سنواتی و جاری صاحبان سهام خود را از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) در آخرین هفته اردیبهشت ماه واریز کردند.

واریز سود سنواتی و جاری ۱۲ ناشر با سجام

به نقل از روابط عمومی سمات، اطلاعات منتشر شده در خصوص جزییات واریز مطالبات جاری و سنواتی سهامداران در هفته چهارم اردیبهشت ماه امسال نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، ۴ ناشر سود سنواتی و ۸ ناشر سود جاری صاحبان سهام خود را پرداخت کرده اند.

واریز سود سنواتی ۴ شرکت

بر اساس این گزارش، در این دوره زمانی، ۴ شرکت «بهمن‌لیزینگ، فیبر ایران، صنایع‌مادیران و نفت‌پاسارگاد»، سود سنواتی ۱۷۵ هزار و ۱۶۴ سهامدار را که شامل ۴۰ میلیارد و ۲۴۷ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده اند.

پرداخت بیش از یک هزار میلیارد تومان سود جاری

همچنین تا پایان هفته چهارم اردیبهشت ماه امسال، ۸ ناشر «صنایع‌سیمان‌دشتستان، بیمه‌هوشمندفردا ۵۰% تادیه، توسعه‌صنایع و معادن‌کوثر، ملی شیمی کشاورز، سرمایه گذاری آتیه دماوند، سرمایه گذاری غدیر (هلدینگ)، تامین سرمایه امید و کارت اعتباری ایران کیش (سهامی‌عام)»، سود جاری ۲۴۳ هزار و ۶۰۵ سهامدار که شامل یک هزار و ۳۵۳ میلیارد و ۶۱۶ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

سامانه سجام چیست؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سودهای پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

ارسال نظر

تازه ها