کد خبر 151612

"عالیس" شنبه هفته آینده عرضه اولیه می‌شود

تاکید سازمان بورس بر این است که تعداد عرضه اولیه را افزایش دهد به طوری که هر هفته شاهد یک عرضه اولیه خواهیم بود. عرضه اولیه سهام شرکت بهار رز عالیس چناران در نماد عالیس به روش ترکیبی است.

"عالیس" شنبه هفته آینده عرضه اولیه می‌شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تاکید سازمان بورس بر این است که تعداد عرضه اولیه را افزایش دهد به طوری که هر هفته شاهد یک عرضه اولیه خواهیم بود. در سال ۱۴۰۲ تاکنون نمادهای وکغدیر، پی پاد و امروز هم زفجر عرضه اولیه شده‌اند.

سهام شرکت بهار رز عالیس چناران در نماد عالیس در روز شنبه ۶ خرداد ماه ۱۴۰۲ عرضه اولیه می‌شود. تعداد کل سهام قابل عرضه در این سهم ۳۰۰ میلیون و ۱۲ هزار سهم معادل ۱۲ درصد از کل سهام شرکت است.

حداکثر تعداد سهام قابل‌ خریداری توسط هر کد در مرحله اول، یک میلیون و ۴۲۹ هزار سهم خواهد بود. همچنین حداکثر تعداد سهام قابل‌ خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی در مرحله دوم ۵۰۰ سهم است.

هنگامی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می‌شود، به روز اول عرضه سهام، «عرضه اولیه» گفته می‌شود. در این روز درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار از طریق بورس یا فرابورس توسط سرمایه‌گذاران خریداری می‌شود.

لازم به ذکر است که امروز شاهد عرضه اولیه و کشف قیمت «زفجر» در فرابورس ایران بودیم. 

 قیمت کشف‌شده «زفجر» ۱۲۵۴۰ ریال و تعداد صندوق‌های مشارکت کننده ۷۷ صندوق است. مشارکت‌کنندگان حقیقی این سهم نیز به یک میلیون و ۲۷۷ هزار و ۸۸۱ کد رسید.

57463_400

ارسال نظر

تازه ها