کد خبر 151277

کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد،

بازار سرمایه از نظر بنیادی جای نگرانی ندارد/ رونق مجدد بورس در روزهای آینده

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بورس در هفته‌ای که گذشت، دارای پیش واکنش در برابر اصلاح و اتفاقات حواشی شد که منجر به روند کاهشی شاخص بازار سرمایه شد.

بازار سرمایه از نظر بنیادی جای نگرانی ندارد/ رونق مجدد بورس در روزهای آینده

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسن حسین نیا گفت: اگر از نظر بنیادی بخواهیم بازار را بررسی کنیم، با توجه به گزارش‌های مطلوب ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۱ شرکت‌ها و متغیرهای نرخ دلار، نرخ‌های جهانی و اصلاح نرخ فروش محصولات؛ انتظار گزارش‌های خوب در سال جدید داریم.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: اگر p/e شرکت‌ها را بررسی کنیم، در سال ۹۹ شرکت‌هایی با p/e ۵۰ را هم شاهد بودیم و شرکت‌های بسیار بنیادی هم با p/e بالای ۱۰ معامله می‌شدند، این در حالی است که در سال ۱۴۰۲ شاهد p/e شرکت‌ها در محدوده ۶ و ۷ و شرکت‌های بنیادی هستیم و اگر مجامع پیش روی شرکت‌ها و تقسیم سود آن‌ها را هم در نظر بگیریم، p/e تحلیل ۴ و ۵ برای شرکت‌های بنیادی را شاهد خواهیم بود.

حسین نیا گفت: بنابراین بازار از نظر بنیادی جای نگرانی ندارد و مولفه‌ها تغییر خاصی ندارند و این اصلاح گذار خواهد بود؛ لذا پیش بینی می‌شود در روزهای آینده شاهد رونق مجدد و تعادل در بازار باشیم. پس باید به دور از هیجان و بررسی بیشتر نسبت به اصلاح پرتفوی و همچنین سهامدارای اقدام کنیم.

ارسال نظر

تازه ها