کد خبر 151106

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

حضور مردم در بازار سرمایه نباید از سر هیجان زدگی و احساسی باشد

مسلم صالحی با بیان اینکه برخی از سهام‌های خردی که در ضرر بودند، در روند سوددهی قرار گرفته اند، بیان کرد: با این حال ما خدمت مردم عرض می‌کنیم که هیچ وقت هیچ حاکمیتی سوددهی فعالیت در بازار بورس را تضمین نمی کند.

حضور مردم در بازار سرمایه نباید از سر هیجان زدگی و احساسی باشد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازار سرمایه به سطح مناسبی رسیده است، گفت: اگر افراد با تحلیل درست وارد بازار سرمایه شوند علاوه بر سود، اگر در مواقعی احتمالی نیز زیان دهی هم داشته باشند درصد زیان کم خواهد بود.

به نقل از خانه ملت، مسلم صالحی با اشاره به روند رو به مناسب بازار سرمایه و مدیریت صحیح این بازار نسبت به گذشته، بیان کرد: بالاخره پس از دوسال، بازار سرمایه به سطح مناسب خود رسیده است.

وی با بیان اینکه برخی از سهام‌های خردی که در ضرر بودند، در روند سوددهی قرار گرفته اند، بیان کرد: با این حال ما خدمت مردم عرض می‌کنیم که هیچ وقت هیچ حاکمیتی سوددهی فعالیت در بازار بورس را تضمین نمی کند.

عضو کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: علی رغم اینکه سوددهی بازار سرمایه روند مطلوبی پیدا کرده است و می تواند روند نقدینگی کشور را در مسیر تولید قرار دهد، باز این نکته حائز اهمیت است که مردم باید با اطلاع و اشرافیت و تحلیل مسائل سیاسی واقتصادی در این بازار فعالیت کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حضور مردم در بازار سرمایه نباید از سر هیجان زدگی و احساسی باشد تا تجربه دوره های گذشته تکرار شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی و آموزش دهی مردمی در راستای فعالیت در بازار سرمایه بیان کرد: فرهنگ سازی و آموزش دهی در بازار سرمایه یک اصل است و این مسئله چندین بار از سوی مجلس مطرح شده است و ما در این بخش سازمان صدا و سیما را مکلف به برخی از اقدامات کردیم تا افراد با یک تخصص حداقلی وارد بازار بورس شوند.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر افراد با تحلیل درست وارد بازار سرمایه شوند علاوه بر سود، اگر در مواقعی احتمالی نیز زیان دهی هم داشته باشند درصد زیان کم خواهد بود.

ارسال نظر

تازه ها