کد خبر 150582

ثبت‌نام ۲۲۴ هزار نفر برای دریافت سهام نوزادان متولد ۱۴۰۱

تعداد ثبت‌نام کنندگان در سامانه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به منظور دریافت سهام نوزادان متولد سال ۱۴۰۱ تا دیروز ۲۲۴ هزار و ۶۳۳ نفر بوده است.

ثبت‌نام ۲۲۴ هزار نفر برای دریافت سهام نوزادان متولد ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بنا بر اعلام وزارت اقتصاد، از ابتدای اردیبهشت ماه ثبت‌نام والدین متولدین 1401 برای دریافت سهام نوزادان در راستای اجرای ماده 11 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت آغاز شده است، و طبق آخرین اطلاعات دریافتی، تعداد ثبت‌نام کنندگان در سامانه جوانی جمعیت تا روز دوشنبه(10 اردیبهشت ماه) 224 هزار و 633 نفر بوده و از این تعداد 205 هزار و 916 ثبت نام کننده اقدام به انتخاب صندوق کرده اند.

واگذاری سهام صندوق‌های قابل معامله در بورس برای متولدین 1401 در حال انجام است و با توجه به اینکه سود این اوراق نیز به حساب واریز خواهد شد، انتظار می‌رود با پس‌انداز سود سالانه سهام‌های اختصاص داده شده و رشد قیمت آنها در پایان 24 سالگی، مشمولان با سرمایه اولیه مطلوبی در بازار بورس به فعالیت خود ادامه دهند.

لازم به یادآوری است که بودجه اختصاص داده شده در بند (ر) تبصره 2 قانون بودجه سال 1401 به این منظور در تاریخ 27 اسفند ماه سال گذشته، به مبلغ 600 میلیارد تومان به تعداد 400 هزار والد تخصیص داده شده است.

متولدین نیز به شرح ماه تولد از ابتدای سال 1401 برای ثبت‌نام توسط والدین فراخوان می‌شوند که در حال حاضر برای متولدین سه ماه نخست امکان ثبت‌نام وجود دارد و برای متولدین سه فصل دیگر به زودی جدول زمان‌بندی برای ثبت‌نام اعلام خواهد شد.

ماده 11 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از مهر ماه 1400 لازم الاجرا بوده اما علت عدم اجرا برای متولدین 1400، آماده نشدن دستورالعمل اجرایی به دلیل پیچیده بودن فرآیند اجرا بوده است.در حال حاضر اعتبار لازم برای متولدین 1401 تخصیص داده شده و به محض تخصیص اعتبار برای متولدین 1400 و 1402، فرآیند ثبت‌نام آنها نیز اعلام خواهد شد.

ارسال نظر

تازه ها