کد خبر 150350

عملکرد صندوق های کالایی در بورس کالا

عبور ارزش معاملات ماهانه صندوق‌های کالایی از ۵ همت

بررسی معاملات بازار مالی بورس کالای ایران نشان می دهد در فروردین ۱۴۰۲، نزدیک یک میلیارد و ۳۰۵ میلیون واحد صندوق های سرمایه گذاری کالایی به ارزش بیش از ۵ همت معامله شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۱۵ درصدی در حجم و ۸۶۵ درصدی در ارزش معاملات داشته است.

عبور ارزش معاملات ماهانه صندوق‌های کالایی از ۵ همت

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی معاملات بازار مالی بورس کالای ایران نشان می دهد در فروردین ۱۴۰۲، نزدیک یک میلیارد و ۳۰۵ میلیون واحد صندوق های سرمایه گذاری کالایی به ارزش بیش از ۵ همت معامله شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۱۵ درصدی در حجم و ۸۶۵ درصدی در ارزش معاملات داشته است.

طی ماهی که گذشت در ۱۰ صندوق فعال در حوزه طلا و ۲ صندوق فعال در حوزه زعفران در مجموع یک میلیارد و ۳۰۴ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۸۹۲ واحد صندوق به ارزش بیش از ۵ هزار و ۹۷ میلیارد تومان معامله شد که سهم صندوق‌های طلا یک میلیارد و ۱۲۸ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۸۹۲ واحد به ارزش بیش از ۴ هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان و سهم صندوق‌های زعفران ۱۷۶ میلیون و ۵۵۸ هزار و ۶۵۸ واحد به ارزش بیش از ۳۲۶ میلیارد تومان بود.

فروردین سال گذشته تنها ۲۱۱ میلیون و ۹۶۳ هزار و ۸۲۵ واحد صندوق سرمایه گذاری کالایی به ارزش ۵۲۸ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفته بود.

35114

ارسال نظر

تازه ها