کد خبر 150198

کارنامه هفتگی بازار فیزیکی

معامله بیش از ۳ میلیون تن انواع کالا و محصول

در هفته پایانی فروردین ۱۴۰۲ بیش از ۳ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۹۳ تن انواع کالا و محصول به ارزش بیش از ۳۰.۱ هزار میلیارد تومان در بازار فیزیکی بورس کالای ایران دادوستد شد که درمقایسه با دو هفته قبل رشد ۱۸.۴ درصدی در حجم و ۲۰ درصدی در ارزش داشت.

معامله بیش از ۳ میلیون تن انواع کالا و محصول

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در هفته پایانی فروردین ۱۴۰۲ بیش از ۳ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۹۳ تن انواع کالا و محصول به ارزش بیش از ۳۰.۱ هزار میلیارد تومان در بازار فیزیکی بورس کالای ایران دادوستد شد که درمقایسه با دو هفته قبل رشد ۱۸.۴ درصدی در حجم و ۲۰ درصدی در ارزش داشت. صدرنشینان هفته پایانی فروردین، سیمان با معامله یک میلیون و ۳۲۷ هزار تن سیمان، سنگ آهن با معامله ۶۰۸ هزار تن و فولاد با دادوستد ۴۲۳ هزار تن بودند.

در هفته گذشته تالار محصول‌های صنعتی و معدنی بورس کالا شاهد معامله ۲ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۸۸۶ تن انواع کالا و محصول به ارزش نزدیک ۱۸ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان بود.

در این تالار یک میلیون و ۳۲۷ هزار و ۵۰۵ تن سیمان، ۶۰۸ هزار تن سنگ آهن، ۴۲۳ هزار و ۸۷۱ تن فولاد، ۱۷۵ هزار تن آهن اسفنجی، ۶۰ هزار و ۶۰۰ تن روی، ۱۳ هزار و ۳۳۵ تن مس، ۱۰ هزار و ۴۲۵ تن آلومینیوم، ۵۰۰ تن چدن و ۲۰۰ تن کنسانتره مولیبدن معامله شد.

در هفته معاملاتی منتهی به ۳۱ فروردین همچنین در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۵۲۷ هزار و ۵۳۰ تن انواع کالا و محصول به ارزش بیش از ۱۰ هزار و ۳۶۴ میلیارد تومان به فروش رسید.

در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۱۶۰ هزار و ۸۳۱ تن قیر، ۱۳۷ هزار تن وکیوم باتوم، ۱۰۲ هزار و ۳۴۹ تن مواد پلیمری، ۵۸ هزار تن لوب کات، ۳۹ هزار و ۱۴۴ تن مواد شیمیایی، ۲۳ هزار و ۳۲۰ تن گوگرد، ۵ هزار و ۵۸ تن روغن پایه، ۲ هزار و ۸ تن فرآورده های نفتی، ۲۹۰ تن گازها و خوراک‌ها و ۲۰۰ تن عایق رطوبتی معامله شد.

بازار فرعی نیز شاهد معامله ۷۰ هزار و ۶۷۷ تن انواع کالا و محصول به ارزش بیش از هزار و ۴۰۹ میلیارد تومان بود.

ارسال نظر

تازه ها