کد خبر 150194

عملکرد هفتگی بازار آتی

انعقاد ۳۹ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

بررسی معاملات هفتگی بازار قراردادهای آتی در بورس کالای ایران نشان می دهد بیش از ۳۹ هزار قرارداد به ارزش نزیک ۴۰۹ میلیارد تومان در هفته پایانی فروردین منعقد شد که نسبت به هفته قبل افزایش ۴۶.۶ درصدی در حجم و ۳۷.۶ درصدی در ارزش داشت.

انعقاد ۳۹ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی معاملات هفتگی بازار قراردادهای آتی در بورس کالای ایران نشان می دهد بیش از ۳۹ هزار قرارداد به ارزش نزیک ۴۰۹ میلیارد تومان در هفته پایانی فروردین منعقد شد که نسبت به هفته قبل افزایش ۴۶.۶ درصدی در حجم و ۳۷.۶ درصدی در ارزش داشت. قرارداد آتی واحدهای صندوق طلا به لحاظ ارزش معاملات و قرارداد آتی زعفران از نظر حجم معاملات در رتبه نخست بازار قراردادهای آتی ایستاد. دارایی تازه این بازار هم با معامله ۸ هزار و ۱۰ قرارداد به ارزش بیش از ۲۸.۵ میلیارد تومان جایگاه سوم را از آن خود کرد.

۳۹ هزار و ۴۶۳ قرارداد آتی به ارزش بیش از ۴۰۸ میلیارد و ۸۹۲ میلیون تومان در بازار مشتقه در هفته پایانی فروردین منعقد شد. بیشترین سهم معاملات بازار قراردادهای آتی به لحاظ حجم متعلق به زعفران با ۲۰ هزار و ۲۳۲ قرارداد به ارزش نزدیک ۹۴.۷ میلیارد تومان برای ۳ موعد تحویلی اردیبهشت، تیر و شهریور ۱۴۰۲ بود.

برای صندوق طلا نیز ۱۰ هزار و ۷۲۳ قرارداد به ارزش بیش از ۲۸۳ میلیارد تومان در ۶ موعد تحویلی فروردین، خرداد، مرداد، مهر، آذر و بهمن ۱۴۰۲ در هفته منتهی به ۳۱ فروردین منعقد شد.

دارایی تازه وارد این بازار یعنی شمش طلا نیز شاهد رشد قراردادها و انعقاد ۸ هزار و ۱۰ قرارداد به ارزش ۲۸.۵میلیارد تومان بود.

نقره هم با منعقد شدن ۴۹۸ قرارداد به ارزش نزدیک ۲ میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان در ۲ موعد تحویلی اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۲ روبه رو بود.

زعفران با سهم ۵۱ درصدی در حجم بیشترین سهم را از حجم قراردادهای آتی در اختیار داشت و در جایگاه نخست ایستاد. به لحاظ ارزشی این دارایی با سهم ۲۳ درصدی از کل معاملات قراردادهای آتی در رتبه دوم جای گرفت.

سهم صندوق طلا از حجم معاملات به ۲۷ درصد و از ارزش ۶۹ درصد بود و به این ترتیب صندوق طلا به لحاظ حجم در جایگاه دوم و به لحاظ ارزش در جایگاه نخست ایستاد.

سهم شمش طلا از حجم معاملات ۲۱ درصد و از ارزش ۷ درصد بود و این دارایی در هر دو آیتم سوم شد.

35092

 

 

 

35090

35091

ارسال نظر

تازه ها