کد خبر 149321

عملکرد بازار آتی در هفته سوم بهار

انعقاد ۳۳ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

ررسی معاملات هفتگی بازار قراردادهای آتی در بورس کالای ایران نشان می دهد بیش از ۳۳ هزار قرارداد به ارزش نزدیک ۳۴۴ میلیارد تومان در هفته منتهی به ۱۸ فروردین (به عنوان دومین هفته معاملاتی سال ۱۴۰۲) منعقد شد.

انعقاد ۳۳ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی معاملات هفتگی بازار قراردادهای آتی در بورس کالای ایران نشان می دهد بیش از ۳۳ هزار قرارداد به ارزش نزدیک ۳۴۴ میلیارد تومان در هفته منتهی به ۱۸ فروردین (به عنوان دومین هفته معاملاتی سال ۱۴۰۲) منعقد شد. همچنین قرارداد آتی واحدهای صندوق طلا به لحاظ ارزش معاملات و قرارداد آتی زعفران از نظر حجم معاملات در رتبه نخست بازار قراردادهای آتی ایستاد.

۳۳ هزار و ۵۶۷ قرارداد آتی به ارزش بیش از ۳۴۴ میلیارد و ۳۸۹ میلیون تومان در بازار مشتقه در هفته منتهی به ۱۸ فروردین منعقد شد. بیشترین سهم معاملات بازار قراردادهای آتی به لحاظ حجم متعلق به زعفران با ۲۳ هزار و ۲۸۲ قرارداد به ارزش بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان برای ۳ موعد تحویلی اردیبهشت، تیر و شهریور ۱۴۰۲ بود.

برای صندوق طلا نیز ۹ هزار و ۱۵۳ قرارداد به ارزش بیش از ۲۲۹ میلیارد تومان در ۶ موعد تحویلی فروردین، خرداد، مرداد، مهر، آذر و بهمن ۱۴۰۲ در هفته منتهی به ۱۸ فروردین منعقد شد.

نقره هم با منعقد شدن هزار و ۱۳۲ قرارداد به ارزش نزدیک ۴ میلیارد و ۹۱۸ میلیون تومان در ۲ موعد تحویلی اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۲ روبه رو بود.

زعفران با سهم ۷۶ درصدی در حجم بیشترین سهم را از حجم قراردادهای آتی در اختیار داشت و در جایگاه نخست ایستاد. به لحاظ ارزشی این دارایی با سهم ۳۲ درصدی از کل معاملات قراردادهای آتی در رتبه دوم جای گرفت.

سهم صندوق طلا از حجم معاملات به ۶۷ درصد و از ارزش ۲۱ درصد بود و به این ترتیب صندوق طلا به لحاظ حجم در جایگاه دوم و به لحاظ ارزش در جایگاه نخست ایستاد.

35012

35013

35014

ارسال نظر

تازه ها