کد خبر 149016

عرضه بورسی سیمانی ها افزایش یافت

امروز دوشنبه ۱۴ فروردین، تالار سیمان در بورس کالا میزبان عرضه یک میلیون و ۲۲۵ هزار و ۶۲۸ تن انواع سیمان از سوی ۶۵ شرکت سیمانی است.

عرضه بورسی سیمانی ها افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عرضه های سیمانی ها در دومین هفته معاملاتی سال ۱۴۰۲ از امروز (دوشنبه ۱۴ فروردین) آغاز و فردا (سه شنبه ۱۵ فروردین) هم تداوم می یابد. در عرضه های امروز، ۶۵ شرکت سیمانی در مجموع یک میلیون و ۲۲۵ هزار و ۶۲۸ تن انواع سیمان را روی تابلو می برد که نسبت به عرضه های هفته قبل افزایش ۹۴ هزار و ۸۹۲ تنی داشت. سیمانی ها در مجموع نزدیک ۵۵.۷ میلیون تن انواع سیمان را به ارزش بیش از ۳۷ همت (هزار میلیارد تومان) در تالار سیمان بورس کالا در سال گذشته فروختند.

تالار سیمان در بورس کالا امروز دوشنبه ۱۴ فروردین میزبان عرضه یک میلیون و ۲۲۵ هزار و ۶۲۸ تن انواع سیمان از سوی ۶۵ شرکت سیمانی است. از کل عرضه های امروز سیمانی ها در بورس کالا، یک میلیون و ۱۰ هزار و ۷۷۸ تن سیمان از نوع تیپ ۲، ۱۲۷ هزار و ۸۵۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۴۲۵، ۷۶ هزار و ۵۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۳۲۵ و ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۵۲۵ خواهد بود.

۶۵ شرکت سیمانی که امروز عرضه دارند، به ترتیب بالاترین حجم عرضه، شامل شرکت‌های سیمان آبیک، تهران، ارومیه، صوفیان، سپاهان، هگمتان، مازندران، هرمزگان، ساوه، شرق، بجنورد، صنایع سیمان سامان غرب، شاهرود، فراز فیروزکوه، پیوند گلستان، آذر آبادگان خوی، فیروزکوه، شمال، فارس نو، نیزار قم، ممتازان کرمان، عمران انارک، صنایع سیمان گیلان سبز، مجتمع سیمان غرب آسیا، اردستان، خوزستان، گروه صنعتی معدنی سیمان تجارت مهریز، کرمان و داراب هستند.

همچنین شرکت سیمان زاوه تربت، ایلام، صنایع سیمان شهرکرد، غرب، صنایع سیمان نهاوند، لار سبزوار، قائن، توسعه گستر هلال خاورمیانه (سیمان مارگون)، جوین، منددشتی، زابل، اصفهان، آرتا اردبیل، زنجان، دشتستان، ساروج اصفهان، کویر کاشان، خاش، بین‌المللی ساروج بوشهر، کاوان بوکان، فارس، خمسه، کیاسر، کردستان، خاکستری نی ریز، کارخانجات سیمان لامرد، دورود، تیس چابهار، باقران، سپهر قیر و کارزین، نائین، قشم، یاسوج، توسعه ماهان کرمان، کارون و استهبان نیز از دیگر شرکت‌هایی هستند که محصول خود را روی تابلو می‌برند.

معامله ۵۵.۷ میلیون تنی سیمانی ها تا پایان ۱۴۰۱/ فروش ۱.۲ میلیون تن سیمان در نخستین هفته معاملاتی سال جدید

از ابتدای فروردین تا پایان ۱۴۰۱ در مجموع ۶۶ میلیون و ۵۵۳ هزار و ۹۱۶ تن سیمان در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای ۶۸ میلیون و ۶۲۲ هزار و ۳۴۰ تنی روبه رو و ۵۵ میلیون و ۷۱۴ هزار و ۹۷۹ تن آن به ارزش بیش از ۳۷ هزار میلیارد تومان معامله شد.

در هفته نخست سال ۱۴۰۲ نیز یک میلیون و ۲۶۸ هزار و ۲۴۶ تن سیمان عرضه و با تقاضای یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۱۹۶ تنی مواجه و یک میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۶ تن آن مورد دادوستد قرار گرفته است.

معامله ۵۰۶ میلیون گواهی سپرده سیمان در سال ۱۴۰۱/ ۷ میلیون گواهی در هفته نخست ۱۴۰۲ معامله شد

در سالی که گذشت (سال ۱۴۰۱)، در مجموع ۵۰۶ میلیون و ۸۴۵ هزار گواهی سپرده سیمان معادل ۵۰۶ هزار و ۸۴۵ تن سیمان منعقد شد و ارزش ۳۸۰ میلیارد تومانی را رقم زد.

در هفته نخست معاملاتی سال ۱۴۰۲ نیز ۷ میلیون و ۸۵۷ هزار گواهی سپرده سیمان معادل ۷ هزار و ۸۵۷ تن سیمان به ارزش نزدیک ۷ میلیارد و ۶۴ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت./کالاخبر

ارسال نظر

تازه ها