کد خبر 148308

عملکرد هفتگی بازار آتی

۶۳ هزار قرارداد آتی در بورس کالا منعقد شد

بررسی معاملات هفتگی بازار قراردادهای آتی بورس کالای ایران نشان می دهد که نزدیک به ۶۳ هزار قرارداد به ارزش حدود ۵۱۴ میلیارد تومان در هفته منتهی به ۲۶ اسفندماه منعقد شد که به لحاظ حجم ۲۱ درصد نسبت به هفته ماقبل افزایش داشته است.

۶۳ هزار قرارداد آتی در بورس کالا منعقد شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی معاملات هفتگی بازار قراردادهای آتی بورس کالای ایران نشان می دهد که نزدیک به ۶۳ هزار قرارداد به ارزش حدود ۵۱۴ میلیارد تومان در هفته منتهی به ۲۶ اسفندماه منعقد شد که به لحاظ حجم ۲۱ درصد نسبت به هفته ماقبل افزایش داشته است. همچنین قرارداد آتی واحدهای صندوق طلا به لحاظ ارزش معاملات و قرارداد آتی زعفران از نظر حجم معاملات در رتبه نخست بازار قراردادهای آتی ایستاد.

۶۲ هزار و ۸۸۸ قرارداد آتی به ارزش بیش از ۵۱۳ میلیارد و ۷۸۸ میلیون تومان در بازار مشتقه در هفته منتهی به ۲۶ اسفند منعقد شد. بیشترین سهم معاملات بازار قراردادهای آتی به لحاظ حجم متعلق به زعفران با ۴۵ هزار و ۸۸۰ قرارداد به ارزش بیش از ۲۰۵ میلیارد تومان برای ۴ موعد تحویلی اسفند ۱۴۰۱ و اردیبهشت، تیر و شهریور ۱۴۰۲ بود.

برای صندوق طلا نیز ۱۵ هزار و ۵۷۸ قرارداد به ارزش بیش از ۳۰۴ میلیارد تومان در ۶ موعد تحویلی فروردین، خرداد، مرداد، مهر، آذر و بهمن ۱۴۰۲ در هفته منتهی به ۲۶ اسفند منعقد شد.

نقره هم با منعقد شدن هزار و ۴۳۰ قرارداد به ارزش بیش از ۴ میلیارد و ۳۱۹ میلیون تومان در ۲ موعد تحویلی اسفند ۱۴۰۱ و اردیبهشت ۱۴۰۲ روبه رو بود.

زعفران با سهم ۷۳ درصدی در حجم بیشترین سهم را از حجم قراردادهای آتی در اختیار داشت و در جایگاه اول ایستاد. به لحاظ ارزشی این دارایی با سهم ۴۰ درصدی از کل معاملات قراردادهای آتی در رتبه دوم جای گرفت.

سهم صندوق طلا از حجم معاملات به ۲۵ درصد و از ارزش ۵۹ درصد بود و به این ترتیب صندوق طلا به لحاظ حجم در جایگاه دوم و به لحاظ ارزش در جایگاه اول ایستاد.

34933

34934

34935

ارسال نظر

تازه ها