کد خبر 147767

۷ هزار میلیارد تومان سود رسوبی سهامداران پرداخت شد

اطلاعات منتشر شده در خصوص جزئیات واریز مطالبات جاری سهامداران نشان می‌دهد که تا پایان ۱۰ اسفند ماه سال جاری، ۳۲۳ ناشر، سود سنواتی ۳۱ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۳۵۷ سهامدار را که شامل ۶ هزار و ۹۵۵ میلیارد و ۳۸۴ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) پرداخت کرده اند.

۷ هزار میلیارد تومان سود رسوبی سهامداران پرداخت شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان هفته دوم اسفند ماه بیش از ۶ هزار و ۹۵۵ میلیارد تومان سود سنواتی از سوی سمات با استفاده از سامانه سجام پرداخت شد.

به نقل از سمات، اطلاعات منتشر شده در خصوص جزئیات واریز مطالبات جاری سهامداران نشان می‌دهد که تا پایان ۱۰ اسفند ماه سال جاری، ۳۲۳ ناشر، سود سنواتی ۳۱ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۳۵۷ سهامدار را که شامل ۶ هزار و ۹۵۵ میلیارد و ۳۸۴ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) پرداخت کرده اند.

واریز ۶۶ هزار میلیارد تومان سود جاری با سجام

همچنین در این بازه زمانی ۴۹۶ ناشر، سود جاری ۵۸ میلیون و ۵۳۳ هزار و ۴۹۵ سهامدار که شامل ۶۶ هزار و ۲۵ میلیارد و ۸۰۲ میلیون تومان می شود را از طریق اطلاعات سامانه سجام توسط سمات واریز کرده‌اند.

سامانه سجام چیست؟

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

«دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می رود.

ارسال نظر

تازه ها