کد خبر 147363

عبور ارزش معاملات هفتگی صندوق‌های کالایی از ۲.۵ همت

بررسی معاملات بازار مالی بورس کالای ایران نشان می دهد که در هفته نخست اسفندماه جاری، ۴۶۱ میلیون واحد صندوق های سرمایه گذاری کالایی به ارزش بیش از ۲.۵ همت مورد معامله قرار گرفته است.

عبور ارزش معاملات هفتگی صندوق‌های کالایی از ۲.۵ همت

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی معاملات بازار مالی بورس کالای ایران نشان می دهد که در هفته نخست اسفندماه جاری، ۴۶۱ میلیون واحد صندوق های سرمایه گذاری کالایی به ارزش بیش از ۲.۵ همت مورد معامله قرار گرفته است. 

طی هفته ای که گذشت در ۹ صندوق فعال در حوزه طلا و ۲ صندوق فعال در حوزه زعفران در مجموع ۴۶۱ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۴۶۱ واحد صندوق به ارزش ۲ هزار و ۵۷۱ میلیارد تومان معامله شد که سهم صندوق‌های طلا ۳۶۵ میلیون و ۷۱ هزار و ۲۲۴ واحد به ارزش ۲.۴ همت و سهم صندوق‌های زعفران ۹۶ میلیون و ۷۵۹ هزار و ۲۳۷ واحد به ارزش نزدیک به ۱۵۸ میلیارد تومان بود.

از میان صندوق های سرمایه گذاری با پشتوانه طلا، بهترین عملکرد مربوط به صندوق سرمایه گذاری پشتوانه سکه طلا کهربا با معامله ۶۹ میلیون و ۹۵۷ هزار و ۸۸۱ واحد به ارزش ۱۷۰ میلیارد تومان بود.

از میان صندوق سرمایه گذاری در حوزه زعفران نیز بیشترین سهم متعلق به صندوق سرمایه گذاری طلای سرخ نوویرا با معامله ۷۴ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۳۳۹ واحد صندوق به ارزش ۱۱۰ میلیارد تومان بود.

یادآوری می‌شود، از ابتدای سال تا هفته منتهی به ۵ اسفند بیش از ۷ میلیارد و ۲۷۷ میلیون واحد به ارزش ۲۵.۷۷ همت در صندوق های سرمایه گذاری معامله شده است.

34751

ارسال نظر

تازه ها