کد خبر 145367

عبور پرداخت سود سنواتی از ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار اعلام کرد: پرداخت سود سنواتی ۲۸۹ ناشر، متعلق به ۳۱ میلیون و ۹۵ هزار سهامدار در پایان ۱۰ ماه ابتدایی سال جاری از ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان عبور کرد.

عبور پرداخت سود سنواتی از ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از سمات، اطلاعات منتشر شده در خصوص جزئیات واریز مطالبات سنواتی سهامداران نشان می دهد که تا پایان دی ماه سال جاری، ۲۸۹ ناشر، سود سنواتی ۳۱ میلیون و ۹۵ هزار و ۳۹۰ سهامدار که شامل ۵ هزار و ۸۴۷ میلیارد و ۱۰۹ میلیون و ۵۸۲ هزار تومان می شود را از طریق اطلاعات سامانه سجام توسط سمات واریز کرده اند.

پرداخت سود جاری ۴۳۰ ناشر

از سویی دیگر، از ابتدای امسال تا پایان دی ماه ۴۳۰ ناشر، سود جاری ۵۳ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۵۷۰ سهامدار را که شامل ۵۵ هزار و ۷۱۶ میلیارد و ۴۲۸ میلیون و ۶۱۷ هزار تومان می شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) پرداخت کرده‌اند.

سامانه سجام چیست ؟

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

براساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استقاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

ارسال نظر

تازه ها