کد خبر 145319

پاسخ وزیر اقتصاد به نامه خودرویی شورای رقابت:

مجوز عرضه خودرو در بورس کالا از سوی شورای عالی بورس صادر شده است

وزیر امور اقتصادی و دارایی درمورد عرضه خودرو در بورس کالا و نامه شورای رقابت گفت: نامه شورای رقابت را ندیدم، اما با توجه به اینکه اجازه از سوی شورای عالی بورس بوده است، حتما در این شورا مطرح می‌شود و شورای عالی بورس در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کند.

مجوز عرضه خودرو در بورس کالا از سوی شورای عالی بورس صادر شده است

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزیر امور اقتصادی و دارایی درمورد عرضه خودرو در بورس کالا و نامه شورای رقابت گفت: نامه شورای رقابت را ندیدم، اما با توجه به اینکه اجازه از سوی شورای عالی بورس بوده است، حتما در این شورا مطرح می‌شود و شورای عالی بورس در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کند.

احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به پرسش خبرگزاری ایسنا درباره نامه شورای رقابت به سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر توقف عرضه خودرو در بورس کالا گفت: نامه شورای رقابت را ندیدم، اما با توجه به اینکه اجازه از سوی شورای عالی بورس بوده است، حتما در این شورا مطرح می‌شود و شورای عالی بورس در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کند.

وزیر اقتصاد اظهار کرد: با رئیس شورای رقابت هم در این زمینه صحبت شده است. به جهت اینکه تعارض تصمیم‌گیری بین نهادهای مختلف ایجاد نشود، پیش از آنکه جلسه نهایی شورای عالی بورس برگزار شود، باید از نظر شورای رقابت نیز مطلع شویم.

شورای رقابت در نامه ای به رئیس سازمان بورس همه محصول‌های ایران خودرو و سایپا به جز «هایما» و «تارا» را انحصاری اعلام کرد.

طبق این نامه، خودروهای «شاهین»، «دنا» و «پژو ۲۰۷» باید از بورس کالا خارج شوند، چراکه این عرضه که به نوعی لاتاری خودرو است باید متوقف شود.

ارسال نظر

تازه ها