کد خبر 144543

افزایش ۱۳ درصدی حجم دادوستد پتروشیمی ها در بورس کالا

عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران از افزایش ۱۳ درصدی حجم دادوستد محصول های پتروشیمی در بورس کالا خبر داد.

افزایش ۱۳ درصدی حجم دادوستد پتروشیمی ها در بورس کالا

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، برمک قنبرپور، عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران از افزایش ۱۳ درصدی حجم دادوستد محصول های پتروشیمی در بورس کالا خبر داد.

به نقل از شانا، برمک قنبرپور، عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران (دوشنبه، ۱۲ دی‌ماه) در همایش ارتقای فروش اعتباری محصولات در شرکت‌های پتروشیمی پلیمری درباره ابزارهای تأمین مالی و اعتباری به‌منظور حمایت از زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی اظهار کرد: عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا از مسیر تسویه وجوه به سه صورت نقدی، سلف و اعتباری انجام می‌شود.

وی افزود: در نشست هشتادوهشتم کارگروه تخصصی پتروشیمی در مهرماه امسال مصوب شد که عرضه ۲۵ درصد محصولات پتروشیمی به‌صورت اعتباری انجام شود که افزون بر افزایش حجم معاملات، از زنجیره ارزش نیز حمایت واقعی به عمل آید.

عضو هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران به وضع موجود در بازار محصولات پتروشیمی تا دی‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال اشاره کرد و گفت: حجم داد و ستد محصولات پتروشیمی در بورس کالا امسال ۱۳ درصد افزایش داشته و مقدار معاملات اعتباری از ابتدای امسال تاکنون ۴۲۶ هزار تن بوده است که امیدواریم با مصوبه جدید افزایش یابد.

ارسال نظر

تازه ها