کد خبر 144373

کارنامه عملکرد هفتگی بازار آتی

دادوستد ۹۵ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

نزدیک ۹۵ هزار قرارداد آتی به ارزش بیش از ۶۲۰ میلیارد تومان در بازار قراردادهای آتی در هفته منتهی به ۱۶ دی دست به دست شد که نسبت به هفته قبل از آن، افزایش ۲۱.۸ درصدی در حجم و ۲۱.۹ درصدی را در ارزش به دنبال داشت. زعفران به لحاظ حجم و سکه به لحاظ ارزش معاملات در رتبه نخست بازار قراردادهای آتی ایستاد.

دادوستد ۹۵ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نزدیک ۹۵ هزار قرارداد آتی به ارزش بیش از ۶۲۰ میلیارد تومان در بازار قراردادهای آتی در هفته منتهی به ۱۶ دی دست به دست شد که نسبت به هفته قبل از آن، افزایش ۲۱.۸ درصدی در حجم و ۲۱.۹ درصدی را در ارزش به دنبال داشت. زعفران به لحاظ حجم و سکه به لحاظ ارزش معاملات در رتبه نخست بازار قراردادهای آتی ایستاد.

۹۴ هزار و ۸۳۲ قرارداد آتی به ارزش نزدیک ۶۲۰ میلیارد و ۳۹۱ میلیون تومان در بازار مشتقه در هفته منتهی به ۱۶ دی دست به دست شد. بیشترین سهم معاملات بازار قراردادهای آتی به لحاظ حجم در هفته ای که سپری شد، متعلق به زعفران با ۶۸ هزار و ۴۱۸ قرارداد به ارزش بیش از ۲۵۷ میلیارد تومان برای ۴ موعد تحویلی دی و اسفند سال ۱۴۰۱ و اردیبهشت ۱۴۰۲ بود.

برای صندوق طلا نیز ۲۴ هزار و ۶۶۰ قرارداد به ارزش بیش از ۳۵۸ میلیارد و ۴۰۶ میلیون تومان در ۲ موعد تحویلی بهمن ۱۴۰۱ و فروردین ۱۴۰۲ در هفته منتهی به ۱۶ دی دست به دست شد.

نقره هم با دست به دست شدن یک‌هزار و ۷۵۴ قرارداد به ارزش نزدیک ۴ میلیارد و ۹۲۴ میلیون تومان در یک موعد تحویلی دی ۱۴۰۱ روبه رو بود.

زعفران با سهم ۷۳ درصدی در حجم بیشترین سهم را از حجم قراردادهای آتی در اختیار داشت و در جایگاه نخست ایستاد. البته به لحاظ ارزشی این دارایی با سهم ۴۱ درصدی از کل معاملات قراردادهای آتی در رتبه دوم بعد از صندوق طلا جای گرفت.

سهم صندوق طلا از حجم معاملات به ۲۶ درصد و از ارزش ۵۸ درصد بود.

34311

34310

34309

ارسال نظر

تازه ها