کد خبر 143982

در روز نخست هفته،

ارزش معاملات بورس انرژی به بیش از یک هزار میلیارد تومان رسید

مجموع ارزش معاملات روز گذشته بورس انرژی ایران به بیش از ۱۰ هزار و ۱۹۴ میلیارد و ۳۶۸ میلیون ریال برای ۶۶ هزار و ۶۳۱ تن فراورده هیدروکربوری رسید که بیش از ۷ هزار و ۱۶۸ میلیارد ریال از این معاملات، متعلق‌ به فروش گاز مایع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در رینگ بین‌الملل بود.

ارزش معاملات بورس انرژی به بیش از یک هزار میلیارد تومان رسید

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مجموع ارزش معاملات روز گذشته بورس انرژی ایران به بیش از ۱۰ هزار و ۱۹۴ میلیارد و ۳۶۸ میلیون ریال برای ۶۶ هزار و ۶۳۱ تن فراورده هیدروکربوری رسید که بیش از ۷ هزار و ۱۶۸ میلیارد ریال از این معاملات، متعلق‌ به فروش گاز مایع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در رینگ بین‌الملل بود.

به نقل از بورس انرژی ایران، روز گذشته ۱۰ دی‌ماه، ۴۷ هزار و ۵۰۰ تن گاز مایع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به ارزش ۲۳ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۹۱۰ دلار در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران فروخته شد.

حجم تقاضای ایجادشده برای معاملات این فراورده معادل ۲۱۴ هزار تن بود و ارزش رقابت آن به ۲ میلیون و ۹۵۵ هزار و ۹۱۰ دلار رسید.

محموله‌های گاز مایع فروخته‌شده در روز گذشته بورس انرژی ایران از انبارهای نفت تهران، اراک، اصفهان و آبادان بارگیری می‌شوند و به مقاصد برون‌مرزی در کشورهای افغانستان، پاکستان و ارمنستان رهسپار خواهند شد. قراردادهای معاملات گاز مایع امروز از نوع کشف پریمیوم بودند.

شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱، در رینگ داخلی بورس انرژی ایران نیز حدود ۱۰ هزار و ۴۰۰ تن میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی به ارزش هزار و ۱۴۳ میلیارد ریال و ۶ هزار تن بلندینگ نفتای پالایش نفت بندرعباس به ارزش هزار و ۲۷۸ میلیارد و ۳۹۶ میلیون ریال دادوستد شد.

فراورده‌های آیزوفید و حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، برش سنگین و رافینت شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران، حلال ۴۰۰ و حلال ۴۱۰ پالایش نفت اصفهان و حلال ۵۰۲ پتروشیمی بیستون نیز امروز در رینگ داخلی معامله شدند.

عرضه‌های امروز

امروز یکشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۱، ۱۰ هزار تن نفتای سنگین و ۷۰۰ تن آیزوریسایکل پالایش نفت تهران، ۳ هزار تن سی‌او، ۳ هزار تن نفتای سبک و ۲ هزار تن نفتای پالایش نفت آبادان و ۵۰۰ تن بنزول خام و ۱۵۰ تن قطران ذوب‌آهن اصفهان در رینگ داخلی بورس انرژی ایران عرضه می‌شود.

مجموع عرضه‌های امروز ۱۹ هزار و ۳۵۰ تن فراورده هیدروکربوری است.

ارسال نظر

تازه ها