کد خبر 142999

پورابراهیمی:

چالش بازار سرمایه در صورت تدوام وضع موجود در نرخ خوراک پتروشیمی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد افزایش احتمالی نرخ خوراک پتروشیمی ها گفت: اگر تصمیم‌گیری‌ها درباره تعیین نرخ خوراک پتروشیمی در راستای تداوم وضع موجود باشد، حتما بازار سرمایه دچار چالش خواهد شد.

چالش بازار سرمایه در صورت تدوام وضع موجود در نرخ خوراک پتروشیمی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد رضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال متقاعدسازی تیم اقتصادی دولت هستیم تا در بحث نرخ خوراک پتروشیمی‌ها بازار سرمایه به نحوی سیاستگذاری کنند که خروجی تصمیمات در این حوزه مانند امسال نشود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: اگر تصمیم‌گیری‌ها درباره تعیین نرخ خوراک پتروشیمی در راستای تداوم وضع موجود باشد، حتما بازار سرمایه دچار چالش خواهد شد. بنابراین در این مورد با سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد صحبت کرده‌ایم تا قبل از اتمام بررسی لایحه بودجه در مجلس به این موضوع توجه کند.

پورابراهیمی با بیان اینکه ابزارهای تشویقی برای حمایت از بنگاه‌های اقتصادی طراحی خواهد شد گفت: می توان با ایجاد مصوبات جدید  مشوق ایجاد کرد پیشنهادات اولیه ما آماده شده و در حال دریافت پیشنهادهای دولت  هستیم.

وی درباره نگرانی شرکت‌ها درباره افزایش نرخ خوراک پتروشیمی گفت: تلاش می‌کنیم در خصوص این صنایع به صورتی عمل نکنیم که نرخ بازارشان به ‌شدت پایین بیاید و اثر منفی بر بازار آنها بگذارد. باید این را تغییر دهیم. اراده دولت هم بر همین است که سازوکارهای جدیدی را در حوزه فعالیت‌های اقتصادی ایجاد کند.

وی افزود: ما  در تلاش هستیم تا  بازار سرمایه را تقویت کنیم  چون بحث انتفاع مردم از بازار سرمایه ضرورت دارد./برنا

ارسال نظر

تازه ها