کد خبر 139189

افزایش فروش تمام محصول های فولاد مبارکه با سازوکار بورس کالا

آمارهای ثبت‌شده در فولاد مبارکه نشان می‌دهد فروش و تحویل محصول‌های فولاد مبارکه با سازوکار شفاف بورس کالا افزایش یافته است.

افزایش فروش تمام محصول های فولاد مبارکه با سازوکار بورس کالا

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فولاد مبارکه اعلام کرده، عرضه تمامی محصول های این شرکت در بستر شفاف بورس کالا متاثر از سازوکار عرضه و تقاضا منجره به رشد فروش و رشد تحویل  محصول‌های این شرکت در بازار داخلی شده است.

به نقل از فولاد مبارکه ، آمارهای ثبت‌شده در فولاد مبارکه از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه سال 1401 نشان می‌دهد رکوردشکنی‌ها، افزایش تولید و رشد فزاینده بهره‌وری نیروی انسانی و تجهیزات به ثمر رسیده است؛ چراکه در همین بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل، میزان تحویل انواع محصولات این شرکت در بازار داخل نیز 26 درصد رشد داشته است.

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه با بیان مطلب فوق گفت: این شرکت در شش‌ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ حدود 3 میلیون و 750 هزار تن انواع محصولات فولادی تخت را به بازار داخل تحویل داده و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته مقدار 2 میلیون و 978 هزار تن محصولات تولیدی شرکت به بازار داخل تحویل شده بود.

رشد ۲۰ درصدی ارزش، با عرضه محصول های نهایی و با ارزش‌افزوده بالاتر

طهمورث جوانبخت با اشاره به اهمیت ارزش تحویل این میزان محصول اظهار کرد: افزایش عرضه محصول وقتی بیشتر می‌شود که مشاهده می‌کنیم فولاد مبارکه توانسته است طی ۶ ماه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل درمجموع رشد ۲۰ درصدی را در ارزش محصول های تحویلی رقم بزند که این مهم ناشی از عرضه بیشتر محصول های نهایی و با ارزش‌افزوده بالاتر به بازار بوده است.

وی در ادامه از حمایت فولاد مبارکه از صنایع پایین‌دستی و تامین حداکثری نیاز مشتریان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در کاهش واردات محصول های فولادی تخت و جلوگیری از خروج ارز از کشور یادکرد.

عرضه تمامی محصول های شرکت در بورس کالا با سازوکار شفاف عرضه و تقاضا

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: این دستاورد همچنین با عرضه تمامی محصول های شرکت در بورس کالا با سازوکار شفاف عرضه و تقاضا محقق شده که به ‌موازات آن، عرضه‌های اختصاصی برای دو گروه استراتژیک خودروسازی و لوازم‌خانگی باهدف تأمین حداکثری نیاز آن‌ها انجام‌ شده است.

تحویل ۱۰۸ میلیون تن انواع محصول های فولاد مبارکه به بازار

جوانبخت در بخش دیگری از سخنان خود از تحویل ۱۰۸ میلیون تن انواع محصول های فولاد مبارکه به بازار از ابتدای بهره‌برداری شرکت تاکنون خبر داد و گفت: با تحویل این میزان محصول در صنعت زیربنایی فولاد کشور به نقش مهم و بی‌بدیل فولاد مبارکه بیش‌ازپیش پی می‌بریم.

عرضه‌های مکفی محصول های و جلوگیری از التهاب بازار

وی در خاتمه سخنان خود تصریح کرد: عملکرد شش‌ماهه گروه فولاد مبارکه با عرضه‌های مکفی که نتیجه آن تعادل نسبی بازار بوده در جلوگیری از التهاب بازار نیز نقش توجهی داشته است. این دستاوردها می‌تواند شرکت را جهت تأمین ارز موردنیاز و تحقق اهداف صادراتی خود در نیمه دوم سال یاری رساند.

ارسال نظر

تازه ها