کد خبر 136192

بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد: شرکت لیزینگ ایران با نماد (ولیز) از فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران حذف و به بازار پایه فرابورس منتقل شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حضور شرکتها در بازارهای اصلی بور اوراق بهادار تهران شرایطی دارد،‌ از جمله این که شرکتها شفاف باشند و گزارش‌های حسابرسی شده دوره‌ای مانند گزارش 6 ماهه و یک ساله ارائه کنند تا سهامداران و ذینفعان در شرایط شفاف و عادلانه در مورد خرید و فروش سهام تصمیم بگیرند.

در صورتی که یک شرکت بورسی شرایط شفافیت و گزارش دهی و سایر استاندارد‌های حرفه‌ای را رعایت نکند، با تنبیه و اخراج از بازار اصلی به بازارهای پایین تر محکوم خواهد شد و در بدترین حالت به بازار پایه فرابورس منتقل می‌شود.

در این زمینه بورس اوراق بهادار تهران از انتقال شرکت لیزینگ ایران از بورس تهران به بازار پایه فرابورس خبرداد.

شرکت لیزینگ ایران با نماد (ولیز) از فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران حذف و به بازار پایه فرابورس منتقل شد.

بر اساس مصوبه 5 مرداد 1401 هیات پذیرش اوراق بهادار، شرکت لیزینگ ایران(ولیز) از تاریخ 29 مرداد 1401 از فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران حذف و قابل انتقال به بازار پایه فرابورس ایران خواهد بود.

ارسال نظر

تازه ها