کد خبر 135155

مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس:

مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس، با اشاره به راه‌اندازی مرکز پاسخگویی این شرکت در زمستان سال گذشته، اظهار کرد: این مرکز الکترونیکی، قابلیت پاسخگویی به سه میلیون نفر را داراست و امکان ارتقای آن نیز وجود دارد.

رفع مشکلات آموزشی بازار سرمایه با تاکید رییس جمهوری

به گزارش خبرنگار «بورس‌فوری»، حمید اسکندری، در جمع خبرنگاران حوزه بازار سرمایه، بر تاکید و توجه رییس جمهوری به مشکلات بورس و رفع آنها، اشاره کرد و گفت: در راستای پاسخ به نیازمندی‌های مردم و سهامداران بورس، اقدامات مناسب دیگری را نیز در دست اجرا داریم.

وی درباره مرکز پاسخگویی جدید شرکت توسعه مدیریت بورس، توضیح داد و افزود: در این مرکز امکان ارسال گزارش تخلفات احتمالی در بورس توسط مردم به ناظر بازار برقرار است و پیگیری نهادهای مالی نسبت به درخواست‌ها در این مرکز تماس وجود دارد.

انتشار صورت مالی بی‌نقص شرکت توسعه مدیریت بورس برای نخستین‌بار

اسکندری همچنین به موضوع انتشار صورت‌های مالی شرکت اشاره و اظهار کرد: امسال برای نخستین بار اقدام به انتشار صورت مالی شرکت کردیم که با تلاش‌های انجام‌شده، گزارش کامل و بی‌نقص از عملکرد حسابرس نیز منتشر شد.

مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس، همچنین از برنامه‌های این شرکت در یک دوره جدید خبر داد و گفت: با توجه به مسایل و مشکلات اخیر بازار سرمایه در حوزه فرهنگ‌سازی اقدامات مناسبی را در دست اجرا داریم.

وی افزود: شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس، با توجه به افزایش شمار سهامداران طی دو سال گذشته و تغییر ترکیب سهامداران، رویکرد جدیدی در موضوع فرهنگ‌سازی دارد و به این مقوله مهم، به‌عنوان یک ماموریت مهم توجه می‌کند. تلاش ما بر این است که از این طریق ارتباط تنگاتنگی را با مردم و سهامداران خُرد برقرار کنیم.

برنامه‌های آموزشی برای ارتقای سواد مالی سهامداران خُرد

به گفته مدیر عامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس، ارتقای سواد مالی یکی از اولویت‌های این شرکت است و در همین راستا، برنامه‌های جدی و کارآمد در اولویت اجرا قرار دارد.

وی به برگزاری جشنواره آموزش بورس نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره آموزش بورس، جزو نخستین اقداماتی بود که در نوروز امستال در اراضی عباس‌آباد برگزار کردیم و در صدد هستیم اجرای این برنامه‌ها توسعه دهیم.

تغییر رویکرد انتشارات بورس

اسکندری به تغییر در رویکردهای انتشاراتی بورس نیز تاکید و تصریح کرد: تحولات در انتشارات بورس با تغییراتی در ترکیب شورای نشر آغاز شد و ارتقای دانش اقتصادی از برنامه‌های مهم دیگر این شرکت است.

مدیر عامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس همچنین گسترش ارتباط بازار سرمایه با شرکت‌های دانش بنیان را نیز در ادامه اقدامات جدید این شرکت دانست و افزود: برای گسترش ارتباط‌ با شرکت‌های دانش‌بنیان، برنامه‌هایی را در نمایشگاه کیش تدارک دیده‌ایم و قصد داریم ظرفیت‌های بازار سرمایه در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان را ارتقا دهیم و تامین مالی این شرکت‌ها نیز در بورس انجام شود.

راه‌اندازی مرکز آزمون کرمان تا پایان مردادماه

به گفته اسکندری، در سال‌های گذشته حوزه مراکز آموزش و ارایه گواهینامه‌ها در این شرکت چندان مورد توجه نبود و حالا قرار است صدور گواهینامه‌ها به صورت الکترونیکی و همچنین برنامه توسعه آزمون‌ها اجرا شود.

مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس، از راه‌اندازی مرکز آزمون کرمان در تاریخ ۲۰ مردادماه جاری خبر داد و افزود: با راه‌اندازی این مرکز، جنوب شرق کشور را پوشش خواهیم داد و امیدواریم تا پایان سال ۱۰ مرکز آزمون را در سراسر کشور راه‌اندازی کنیم.

اسکندری به برنامه‌های این شرکت در بخش تمدید گواهینامه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: در حال ساماندهی برنامه تمدید گواهینامه‌ها هستیم و این اقدام بزودی در سامانه مربوط اجرایی خواهد شد.

مدیر عامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش، تطابق نداشتن نیاز بازار با گواهینامه‌های اعتباری را یکی از خواسته‌های فعالان بازار سرمایه برشمرد و افزود: قصد داریم با همکاری فعالان قدیمی بازار، آزمون‌های حرفه‌ای را با نیازسنجی‌های جدید در بازار بازبینی کنیم. در این تغییرات، بازبینی‌هایی در گواهینامه‌ها انجام خواهد شد و نتایج آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

برگزاری دوره MBA برای خبرنگاران بازار سرمایه

اسکندری به مراکز مربوط به MBA نیز اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر، جذب دانش‌پذیر از سوی دانشگاه علامه طباطبایی، خوارزمی و مرکز مدیریت صنعتی انجام می‌شود و دانشگاه الزهرا نیز تقاضا داده است و مدارک را در اختیار آنها قرار داده‌ایم. بزودی شاهد برگزاری این دوره‌ها در مراکز فوق خواهیم بود. موافقت اصولی برای راه‌اندازی ۲ مرکز در تهران و نیز دو مرکز در شهرستان صادر شده است.

گفتنی است؛ این نشست خبری که در آستانه روز خبرنگار برگزار شد، مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس، اعلام کرد که برای خبرنگاران حوزه بازار سرمایه و در راستای ارتقای دانش مالی آنها، دوره MBA بورسی برگزار و تسهیلاتی برای خبرنگاران این حوزه در نظر گرفته خواهد شد.

گزارشگر: مولود غلامی

 

 

ارسال نظر

تازه ها