کد خبر 135145

ارزش معاملات روزانه گواهی سپرده کالایی به بیش از ۴۴۵ میلیارد تومان رسید و رکوردهای ارزش معاملات روزانه این اوراق در سال جاری برای پنجمین بار جابه جا شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ارزش معاملات روزانه گواهی سپرده کالایی به بیش از ۴۴۵ میلیارد تومان رسید و رکوردهای ارزش معاملات روزانه این اوراق در سال جاری برای پنجمین بار جابه جا شد.

ارزش معاملات روزانه گواهی سپرده کالایی در بورس کالای ایران از ۴۴۵ میلیارد تومان در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۴۰۱عبور کرد و برای پنجمین بار در سال ۱۴۰۱ رکوردها جابه شد. این عدد نخستین بار است که در طول تاریخ و سابقه راه اندازی گواهی سپرده کالایی در بورس کالا به ثبت می رسد.

نخستین رکورد ارزش معاملات روزانه گواهی سپرده های کالایی از زمان راه اندازی به سال ۱۳۹۹ بر می گردد که ارزش معاملات روزانه به بیش از ۱۵۲ میلیارد تومان رسید. در سال ۱۴۰۰ این عدد به ۱۷۷.۹ میلیارد تومان رسید. در سال ۱۴۰۱ با احتساب معاملات امروز این برای پنجمین بار است که رکوردها جابه جا میشود.

هر چند که از ابتدای سال جاری تا ۱۰ مرداد، ۸ بار ارزش معاملات روزانه اوراق گواهی سپرده کالایی اعداد بالایی را تجربه کرده بود اما پنج بار در سال جاری رکورد اوراق گواهی سپرده کالایی جابه جا شد.

32146

 

ارسال نظر

تازه ها